Головна освіта “Тиждень економії” буде у тернопільських школах наприкінці грудня цього року

“Тиждень економії” буде у тернопільських школах наприкінці грудня цього року

408

"Тиждень економії" буде у тернопільських школах наприкінці грудня цього року. Саме на один тиждень швидше школярі міста підуть на зимові канікули. Замість 30 грудня відпочинок у дітей почнеться з 23 грудня. Так вдасться зекономити, кажуть чиновники від освіти. А зараз тернопільським школярам навчальну програму доведеться проходити з врахуванням додаткового відпочинку.

Для того аби зекономити гроші на теплі, рішенням ради усіх тернопільських шкіл, зимові канікули розпочнуть на тиждень раніше. Звідси – додаткові відпрацювання уроків. Одну суботу школи вже відівчилися, 26 жовтня. Відпрацюють також у суботу 21 грудня. У школярів з цього приводу своя думка.

Анастасія, учениця ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Краще було би, щоб були довші канікули, але трошки менше задавали, бо не встигаємо, бо ще маємо гуртки і морально, і фізично не встигаємо".

Ірина, учениця ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Я дуже люблю зиму і я тільки за. Взимку є що робити, а так ще тиждень треба буде вчитися".

Діана, учениця ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Хочеться довших канікул, бо ми можемо більше відпочити, пограти у сніжки. Але ми також маємо вчитися, щоб здобувати знання".

Окрім суботніх навчань дітей очікують і додаткові, сьомі уроки. Тиждень позапланових канікул – не такий великий термін, вважає директор школи-ліцею №6. Але впливає на засвоєння учнями навчальної програми.

Олександр Остапчук, директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Користі небагато від такого відпрацювання, бо розумієте самі. Наприклад, по суботах, коли ми відпрацьовуємо, дітей приходить небагато до школи. І не треба говорити, що в якійсь школі дуже багато прийшло, а в якійсь менше. В основному рівень відвідування в суботу низький по школах – 50-60%. Складно проводити уроки в таких умовах".

Яким буде додаткове заняття залежить, насамперед, від вчителя, кажуть самі ж педагоги. Бо подати цікаво матеріал можна і в суботу, і на сьомому уроці.

Наталія Холодняк, вчитель світової літератури ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Вчитель завжди може зацікавити дітей. Я не думаю, що для них буде проблемою посидіти ще один урок і засвоїти трішечки більше матеріалу в той день, коли ми будемо відпрацьовувати".

Тиждень додаткових канікул – термін невеликий, вважає Олександр Остапчук. На якості знань дітей це суттєво не позначиться. Проте економія для школи тривалістю в тиждень – немала, каже директор  школи-ліцею  №6, 10-12 тисяч гривень.

Олександр Остапчук, директор ТНВК "Школа-ліцей №6 ім.Назарія Яремчука": "Харчування у ті канікулярні дні немає, це вже економія, тепло зменшується – і це вже економія. Так економлять, бо складна ситуація не тільки в місті, а складна ситуація загалом у країні. На зарплаті вчителів це не позначиться. Це також важливо для нас, бо зарплати не є великими, на це не посягають в крайньому разі".

Таку практику економії використовують не лише в Тернополі, кажуть освітяни. До прикладу, в Ужгороді у школярів осінні канікули забрали взагалі.
 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here