додому культура Творчий вечір композитора Юрія Кіцили, присвячений пам”яті поета Володимира Вихруща відбувся в...

Творчий вечір композитора Юрія Кіцили, присвячений пам”яті поета Володимира Вихруща відбувся в обласній філармонії

1556

Творчий вечір композитора Юрія Кіцили, присвячений пам'яті поета, уродженця Тернопільщини Володимира Вихруща відбувся у Тернопільській обласній філармонії. Поет і композитор разом створили чимало пісень і навіть після смерті Володимира Вихруща їх творча співпраця не зупинилась. 14 років минуло після сметрі талановитого поета, і щороку чимало людей збирається аби вшанувати пам'ять Володимира Вихруща.

Вечір пам'яті поета Володимира Вихруща у Тернополі зазвичай проводять на початку першого місяця весни, адже день народження поета Володимира Вихруща припадає на 4 березня.

Юрій Кіцила, композитор, заслужений діяч мистецтв України: "Коли ми з Володимиром Павловичем розпочали ці концерти, ми не думали, що це юуде така традиція, і він тоді сказав, знаєш, це були такі роки коли не платили заробітних плат, а може хтось не має тої копійки, а хоче послухати нормальну пісню, давай будемо робити це безкоштовно. І я дав собі слово, що це буде до тих пір, доки я зможу це робити. І ось тому 14 рік, на жіль, без нього на сцені, тому що завжди наприкінці концертів на сцену виходив ось цей чоловік – ця глиба…."

Юрій Кіцила недаремно саме так називає Володимира Вихруща. Відомий та безперечно талановитий поет, публіцист, економіст, громадський діяч, автор багатьох популярних пісень, лауреат Всеукраїнських літературних премій імені Братів Богдана і Левка Лепких та імені Іванни Блажкевич. Зустріч з Володимиром Вихрущем вважає знаковою для усього свого життя і Володимир Барна.

Володимир Барна, поет, перекладач, публіцист, літературознавець /Київ/: "Мій батько дружив із Володимиром Павловичем, і ще сидячи в кутку, вперше почув в дитинстві – а сьогодні, як сказав батько, Володя Вихрущ нам читав вірші. Врізується в пам'ять, а потім, коли ти цю людину бачиш зі сцени Товстенського будинку культури разом із кмпозитором Володимиром Вермевичем, янезнав тоді, що це був знак і для мене. І властиво це творче співдружжя мене і Володимира Павловича, чи Володимира Павловича і мене, це немає значення, воно вело мене впродовж років, гріло, підтримувало, давало точку тертя".

На творчому вечорі у Тернопільській філармонії під акомпонемент рояля автора музики Юрія Кіцили, а також скрипки та віолончелі з вуст відомих співців класики пролунало чимало поетичних творів Володимира Вихруща. Син Володимира Павловича Анатолій Вихрущ пишається тим, що щороку талановиті люди не лише з Тернополя, але й з інших міст України збираються, аби вшанувати пам'ять його батька.

Анатолій Вихрущ, син Володимира Вихруща: "Головна емоція, яка сьогодні переважає, це радість. Радість, що 14 років як, на жаль, батька немає, а люди приходять на його концерти, радість від того, що з ним вміє дружити Юрій Вітольдович Кіцила. Який кожного року навесні дарує тернополянам маленьке свято, безкоштовно, від щирого серця, ви подивіться, що навіть бог подивився на афішу і закінчились віс негоди, тайфуни, завірюхи і сьогодні тернополян окрім концерту гріє весняне сонце. Тому тільки радість і тихий жаль, що батька немає на цьому концерті".  

Підтвердженням того, що творчий вечір Юрія Кіцили, присвячений пам'яті Володимира Вихруща і справді подобається тернополянам став вщент заповнений зал обласної філармонії.