додому культура “Творчість юних тобі, Україно!” Конкурс колективів художньої самодіяльності розпочали у Тернополі

“Творчість юних тобі, Україно!” Конкурс колективів художньої самодіяльності розпочали у Тернополі

612

"Творчість юних тобі, Україно" – конкурс колективів художньої самодіяльності з такою назвою  розпочали  у Тернополі. Учні з різних шкіл демонструють свої таланти вимогливому журі. Переможці захищатимуть честь своєї школи та міста на обласному етапі на сцені палацу культури "Березіль".

Уроки музики в Тернопільській Українській гімназії імені Івана Франка не схожі на уроки в інших школах. Тут вже з п'ятого класу діти не лише вивчають ноти, теорію музики, а й навчаються грі на сопілці. Тож і на конкурсі талановитих школярів "Творчість юних тобі, Україно" ансамбль п'ятих – дев'ятих класів "100 сопілок" здивував журі. Вивчення гри на сопілці в гамназії – традиція кількох десятиріч. У закладі пишаються своїми досягненнями.

Анатолій Крижанівський, дирекор Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка: "Українська гімназія дійсно чи не єдиний в Україні навчальний заклад, де урок музики – це урок навчання гри на сопілці. Ми цим дуже пишаємось, тішимось. Безумовно, це важко трошки десь. І нам, і вчителям, і дітям. Але я думаю, що на виході, коли вже дитина закінчить гімназію, то вона потішиться. Потім і для своїх дітей, і в родині, і  у вузькому колі грою на сопілці, бо це інструмент наш, український".

Учні переконують, гра на сопілці їм подобається і з посмішкою згадують, як вперше взяли в руки цей музичний інструмент.

Каріна Кулішова, учениця 6 класу Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка: "Я взяла вперше сопілку в руки ще в першому класі. Я почала в неї дути і мені зразу сподобалося і я захотіла ще і ще. Потім я весь вечір вдома грала, що мамі аж голова боліла".

Яна Миськів, учениця 6 класу Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка: "Наші уроки музики дуже цікаві. Ми спочатку граємо на сопілках, а потім, співаємо захопливі пісні. А музика на сопілці надзвичайно гарна виходить".

Євген Тимчук, учень 6 класу Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка: "Вперше я взяв сопілку на початку 5 класу і це стало обов'язковим раритетом наших уроків музики. Від цього часу я дуже поважаю сопілку, адже у сучасному світі так хочеться почути справжню, живу музику. Я гадаю, що сопілка найпростіший спосіб цього досягти. Мелодія звуків може утворити чудову пісню і порадувати душу людини".

Українська гімназія важливу роль відводить саме на естетичне виховання. А сопілка допомагає не лише торкнутись прекрасного, а й полюбити своє, рідне, українське.

Мар'ян Сидір, вчитель музики Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка: "Підтримую на уроці інструментарій, українську сопілку. Унікальний інструмент, унікальний. Ніхто із народів не має такого досконалого існтрументу, адже то трубка. Всі народи мають щось подібне. А тут в нас досконалий. Можна зіграти любу мелодію. Всі півтони є, 12 півтонів. Можна все зіграти, тільки займатися".