додому культура “Творчість юних-2013” – виставку із такою назвою відкрили у Тернопільському обласному художньому...

“Творчість юних-2013” – виставку із такою назвою відкрили у Тернопільському обласному художньому музеї

674

"Творчість юних-2013". Виставку із такою назвою відкрили у Тернопільському обласному художньому музеї. Близько 300 робіт учнів мистецьких шкіл області зможуть побачити усі охочі. Триватиме виставка до 4 червня.

Виставку дитячих картин "Творчість юних" проводять у худоньому музеї Тернополя ще з 1996 року. Вже увісімнадцяте городян запрошують помилуватися витворами дитячої фантазії. Вже кілька років поспіль участь у виставці беруть 16 мистецьких шкіл області, три з них – тернопільські. З кожного навчального закладу вибирають найкращі роботи учнів.

Ольга Ваврик, заступник директора Тернопільського обласного художнього музею: "Всі витвори є чудові. Кожна робота – особлива, цікава, бо в кожній роботі відображається внутрішній світ дитини. І критикувати ці роботи неможливо. Вони всі гарні, всі цікаві і ми бачимо в них відображення дитячої світофантазії."

Діти справді дали волю фантазії. На виставці представлені малюнки фарбами, олівцями, твори декоративно-прикладного мистецтва, різьба по дереву, ліпка з пластиліну та чимало іншого. Усіх картини поєднує особливий дитячий погляд на світ їхніх авторів. Софія Балабан – учасниця виставки. Дівчина навчається у 9 класі школи №5 Тернополя, а також у випускному класі обласної профспілкової школи мистецтв. Софія розповідає, у неї творча сім'я. Малює дівчина ще змалечку, а у майбутньому мріє стати реставратором. Попри все Софія обіцяє: пензля не залишить ніколи. Улюблене заняття, пояснює дівчина, допомагає і у житті, і в навчанні.

Софія Балабан, учасниця виставки "Творчість юних 2013": "- Допомагає,бо більше розумієш у таких предметах, як художня культура. А також і на інших предметах, бо більше думаєш творчо.

– Маєш свій особливий погляд?

– Так. Фантазія більше розвивається".

Анна-Марія Дзюбак також представили на виставці дві свої роботи. Дівчина навчається у Тернопільській школі мистецтв. Анна-Марія розповідає, вкладає у картини всю душу і вважає, кількість творів зовсім не головне. Потрібно, щоб картина передавала емоції, вразила людину. Анна-Марія хоче аби її роботи гостям виставки запам'яталася.

Анна-Марія Дзюбак, учасниця виставки "Творчість юних 2013": "Стараюся якісь емоції вкласти у картину, душу. Щоб це щиро виглядало, а не пафос якийсь, сарказм. Це повинна бути правда. Ти, наче, художник, але передаєш усі слова фарбами,відчуттями. Цей кожен колір, відтінок – це кожна емоція".

Виставка у обласному художньому музеї триватиме до 4 червня. Організатори запрошують усіх поціновувачів мистецтва, а також учнів шкіл.

Ольга Ваврик, заступник директора Тернопільського обласного художнього музею: "Запросити на цю виставку учнів загальноосвітніх шкіл,щоб вони побачили чим займаються діти у мистецьких школах, щоб почерпнули для себе якісь цікаві ідеї і мали натхнення у творчості у наступному навчальному році".