додому культура Творчість художника Михайла Піпана представили в обласному художньому музеї

Творчість художника Михайла Піпана представили в обласному художньому музеї

540

vlcsnap-2014-10-09-10h56m31s31Творчість художника із Тернопільщини, яка більше відома у далекій Італії, аніж на батьківщині, представили у тернопільському обласному художньому музеї, що на вулиці Крушельницької. Тридцять картин із власної колекції привіз міланський колекціонер П’єро д’Альфонсо.

Майже десять років тому італійський колекціонер П’єро д’Альфонсо, гуляючи Тернополем, побачив маленьку картину тернополянина Михайла Піпана. Вона вразила його повнотою життя. Познайомившись із митцем та прийшовши у його студію, П’єро одразу ж придбав сотню його полотен. Тепер тридцять із них – привіз до Тернополя.

– Ці картини є і реалізм, і імпресіонізм. В цих картинах не тільки реальність, а навіть і фантазія художника, тому що він казав: я от цей момент побачив і хочу його донести глядачеві, момент, який цікавий для мене. І дійсно, цей момент має в собі якусь розповідь, яка доходить до глядача, – розповідає колекціонер П’єро д’Альфонсо.

Михайло Піпан був художником дійсно талановитим, проте в Україні, як і сотні, і навіть тисячі інших – майже невідомий.

– В радянський період дуже було багато талановитих художників. Я думаю, що було більше 50 тисяч художників, яких ніхто не знає. І їхню творчість треба донести до глядача, – каже П’єро.


У творчості Михайла Піпана – життя України. Кожна із картин має в собі якусь розповідь. Його мазки енергійні, грубі та важкі. На такому соцреалістичному мистецтві росло не одне покоління.

– Для сьогоднішнього глядача це якісь дивовижні картини трошки. Бо вони в часі віддалені дуже. Сьогоднішня наша молодь, наші смаки художні трошки відмінні, ніж це було в 70-90-х роках. Але це наша історія, ми вийшли з того. Принаймні, моє покоління, – говорить директор Тернопільського обласного художнього музею Ігор Дуда.

Оглянути виставку Михайла Піпана із приватної колекції П’єро д’Альфонсо можна у художньому музеї Тернополя.