додому суспільство TV-4 в цифрі

TV-4 в цифрі

783

Весну телекомпанія TV-4 разом із глядачами зустріла у "цифрі". Прогресивне оновлення: надсучасна якість зображення і звуку стали можливими завдяки перемозі телеканалу у конкурсі ліцензій Нацради на мовлення у цифровому форматі. Окрім того, оновився і наш сайт. Тепер він – мобільніший, цікавіший та  інтерактивніший.

Позаду два етапи непростого конкурсу. Найбільш дискусійною у впровадженні цифрового телебачення в Україні була тема місцевого мовлення. Нам вдалось довести власну фінансову та економічну спроможність, продемонструвати повноцінне 24-годинне мовлення,  власні програми  та оригінальність концепції, – такими були головні критерії відбору. І ось ми у цифрі!

Юлія Винокур, генеральний директор телекомпанії "TV-4": "Канал TV-4 в тестовому режимі вже місяць працює в "цифрі", але офіційно для глядачів з початком весни – з першого березня ми стартуємо. Аналогічно, люди , які отримали до цього аналоговий сигнал і дивились TV-4, вони продовжать і далі його дивитись. А для тих, хто придбав необхідний пристрій, щоб отримати цифровий сигнал, чи дозволяє таке телевізор робити, чи ви у кабелі дивитесь канали у цифрі, то налаштовуйтесь".

На території нашої області у цифровому форматі мовлять усі 32 телеканали, правда, бачать їх лише ті, хто купив або отримав безкоштовно від держави телетюнер.  Такі пристрої мають придбати усі, хто хоче залишитись з телебаченням. Поки діє стара аналогова технологія – можна бачити зображення і без телетюнера. З 2015, а, можливо, і швидше, аналогове мовлення в Україні припинеться, а ваш екран потемніє.  З переходом на цифрове мовлення мешканці невеличких населених пунктів мають такі ж можливості отримувати інформацію, як і мешканці мегаполісів.

Аби забезпечити мовлення у новому форматі, нам довелось  придбати нову техніку, опанувати її. Щоб одного дня переможно сказати: "Ми у цифрі!",  інжеренери технічної служби телекомпанії упродовж двох місяців працювати і вдень і вночі.

Ярослав Капустинський, головний інженер телекомпанії "TV-4": "Дуже багато зусиль, багато часу, багато нових знань, багато техніки, аналогів якій немає жодна регіональна телекомпанія України".

Телекомпанія TV-4 запланувала підготувати до ефіру ряд сюжетів, авторських програм і прямих ефірів, у яких фахівці розкажуть про особливості переходу на цифрове мовлення: який тюнер придбати, як підключити, як бути, коли вас обслуговує кабельний оператор? На запитання телеглядачів ми відповідатимемо і на нашому сайті. Тепер він – оновлений і готовий до спілкування і співпраці із телеглядачами.

Мар'яна Судова, адміністратор сайту "TV-4": "Разом із переходом на цифрове мовлення ми оновили і сайт, буквально вчора. Правда ще не все працює на повну. Ми запрошуємо глядачів долучатись до створення наших новин. У нас є рубрики: "Чортків", "Бережани", "Кременець", наприклад. І жителі тих районів можуть надсилати  на адресу site@tv4.te.ua свої відео, свої новини, свої фотографії і будемо з радістю публікувати. Те саме можуть робити і жителі Тернополя".

А ще телеглядачі TV-4, користувачі нашого сайту, тепер можуть віртуально спілкуватись із журналістами, авторами програм, брати участь у конкурсах. До прикладу, у  найближчі дні розпочнеться боротьба фотосесій. За звання кращого змагатимуться майбутні матусі. Конкурс оголосила редакція програми "Baby boom". Від сьогодні покращилось зображення і в режимі on-line. У цифровій якості нас можна дивитись у будь-якому куточку світу, куди дістає Інтернет.

Весняне цифрове оновлення токнулось і зовнішнього оформлення каналу. Над його удосконаленням наполегливо трудилась команда креативних дизайнерів.

Антон Іванюха, керівник студії Продакшн "TV-4": "Основна ідея нових заставок – перехід на цифрове мовлення. Ми намагались показати, що тепер буде краща якість картинки, яку може показувати цифрове телебачення".

Дивитись телебачення у "цифрі" – не лише ваше право, але і перевага. Перейти на новий формат варто якнайшвидше.

Юлія Винокур, генеральний директор телекомпанії "TV-4": "Безумовно, це кращий сигнал, без всяких втрат, це дещо розширює географію мовлення нашого каналу. Я думаю, що варто на якість, на супер'якість налаштуватися".