додому АТО “Цю війну перемагають прості вояки і громадяни України”, – отець Іван Гуня...

“Цю війну перемагають прості вояки і громадяни України”, – отець Іван Гуня про волонтерство

844

vlcsnap-2014-08-12-14h04m02s145Робота волонтерів надзвичайно потрібна, але небезпечна. Українська армія потребує допомоги. Але робити це треба професійно і обережно. Про це розповідають волонтери – представники громадських організацій Тернопільщини, які днями повернулись із зони АТО. Туди вони возили, продукти, одяг та ліки.

– Цю війну перемагають прості вояки і громадяни України. Всі інші лише долучаються до цього. Бо насправді ця жертовність людей, які допомагають, для вояків – це дуже велика сила. І це навіть розуміють терористи і сепаратисти. І коли вони мають вибір в кого стріляти, коли їде дві колони. Одна військова, одна гуманітарна, то вони почнуть стріляти спочатку у волонтерів у мирних людей, а потім у військових, – розповідає отець Іван Гуня.

Аби доставити допомогу вчасно, тернопільська самооборона налагодила співпрацю з побратимами (однодумцями) зі Сходу. Все зібране в нас волонтери везуть до Харкова, а далі мобільні групи, залежно від потреби, розвозять у конкретні військові частини та населені пункти. Попри небезпеку, самооборонівці наполягають, допомагати нашим воякам потрібно. На допомогу чекають, за неї дякують.

– Дуже сильно з моральної точки зору це допомагає бійцям, коли вони бачать волонтерські організації. Не тільки державні, а і волонтерські, які їм допомагають. І вони відчувають, що ту справу, яку вони роблять, вона є справді дуже важливою, – каже представник Самооборони Майдану Іван Ковалик.

Сьогодні українське військо особливо потребує приладів нічного бачення, бронежилетів вищого рівня захисту, ліків та обладнання для мобільних госпіталів. А це все коштує немалих грошей. Тому волонтери найперше звертаються до заможніх українців і дякують тим, хто вже не пошкодував грошей для нашої армії.