додому культура Цикл “Вечори в театральному фойє” продовжили, аби вшанувати пам’ять великого Кобзаря

Цикл “Вечори в театральному фойє” продовжили, аби вшанувати пам’ять великого Кобзаря

665

Шевченківське слово, думи та музика бандури лунали у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Цикл “Вечори в театральному фойє” продовжили, аби вшанувати пам’ять великого Кобзаря. Учасники дійства – народний артист України В’ячеслав Хім’як, заслужений артист України Дмитро Губ’як та ансамбль бандуристів Тернопільського національного Педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Партію фортепіано – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олег Кирилюк.

– Я іноді дуже стривожений, коли починаю так думати, як там написано, бо це дуже відповідально. Не тільки перед собою, а навіть ті хто тебе слухає. Шевченко – це явище дуже великого масштабу. До Шевченка треба йти. Шевченка треба усвідомити, на своєму, кожен на своєму рівні, але до нього треба завжди йти, – розповідає народний артист України В’ячеслав Хім’як.

Під час дійства “Вечори в театральному фойє” лунали не лише вірші Тараса Григоровича, а й пісні на його тексти. Виконували їх заслужений артист України Дмитро Губ’як та ансамбль бандуристів Тернопільського національного Педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Партію фортепіано – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олег Кирилюк.


– Шевченка мабуть можна все життя перечитувати і відкривати щоразу. Це геній українського народу. Яскраве, фундаментальне явище для України, її культури і історії. Мабуть, такий вузол, що пов’язує минуле, сучасне і майбутнє, – каже заслужений артист України Дмитро Губ’як.

Цикл “Вечори в театральному фойє” у Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Тараса Шевченка проводяться вдруге. Першим був вечір присвячений інструментальній музиці українських композиторів. Цього разу поціновувачі творчості Мельпомени зібрались аби “Не злим тихим словом” вшанувати пам’ять пророка, генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Наступі мистецькі вечори планують провести у травні.