додому культура Цьогоріч Тернопільська область відзначатиме 75 років від дня народження Ігоря Ґерети

Цьогоріч Тернопільська область відзначатиме 75 років від дня народження Ігоря Ґерети

399

Цього року Тернопільщина відзначатиме 75 років від дня народження археолога, краєзнавця, мистецтвознавця, публіциста, громадського діяча, керівника Інституту національного відродження Ігоря Ґерети. Аби вшанувати його пам'ять, проведуть чимало заходів, серед яких наукові конференції та виставки в музеях.

25 вересня цього року відомому мистецтвознавцю, археологу, громадсько-політичному діячу Ігорю Гереті мало б виповнитись 75 років. 5 червня 2002 серце Ігоря Петровича перестало битися. Наше місто втратило не просто мудру і талановиту людину, воно втратило частинку себе. Так кажуть всі, хто знав Ігоря Герету.

– Крім того, що він був громадсько-політичним діячем і провадив активну громадсько-політичну діяльність, він ще був фахівцем своєї справи, зокрема, він був відомим у широких колах археологом, а також музейним працівником. Ігор Петрович довший час працював старшим науковим співробітником Тернопільського краєзнавчого музею, – розповідає головний спеціаліст управління культури Тернопільської ОДА Наталія Собкович.

Ігор Герета був співавтором експозицій у багатьох музеях Тернопільщини. Він один із фундаторів та автор експозиції музеїв Соломії Крушельницької, Володимира Гнатюка, Тернопільського художнього музею. У Тернополі заплановано чимало заходів, присвячених діяльності великого тернополянина.

– В кінці вересня, бо річниця припадає на 25 вересня, в основному на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею, відбуватимуться конференції, зберуться археологи, науковці, громадсько-політичні діячі, щоб вшанувати пам'ять Ігоря Петровича Герети, – каже Наталія Собкович.

У краєзнавчих музеях та бібліотеках Тернопільщини організують фотодокументальні та книжкові виставки, присвячені Ігорю Гереті.