додому Головні Цьогоріч виповнюється 29 років із Дня виводу військ із Афганістану

Цьогоріч виповнюється 29 років із Дня виводу військ із Афганістану

1302

Цьогоріч виповнюється 29 років із Дня виводу військ із Афганістану. В сесійній залі Тернопільської міської ради представники влади зустрлася із воїнамив-афганцями. Зокрема на зустрічі говорили про їх соціальну та медичну підтримку.

Понад 2800 осіб з Тернопільської області були учасниками збройного конфлікту в Афганістані. До 29 річниці виведення військ з Афганістану, в сесійній залі Тернопільської міської ради зібрали воїнів-інтернаціоналістів. Згадували не лише про бойові подвиги, але і про сьогоднішні проблеми. Найбільш обговорювана тема, це питання перепосвідчення інвалідів війни та забезпечення їх медикаментами.

-Яка ж існує проблема найбільша, перша це перевезення, це учасники бойових дій, починають уже, як би то сказати, не пускати в маршрутки, не надавати проїзд, тільки обов’язково, щоб була карта тернополянина, а посвідчення уже ніби недійсне, друге основне медичне обслуговування. Уже в лікарнях, поліклініках завжди задають питання, чи ми є учасниками АТО, відповідаєм ні і це значить учасник бойових дій в Авганістані уже не проходить, немає ні безкоштовних ліків, нічого, – каже голова Тернопільської міської Спілки ветеранів Афганістану РОМАН ХРАПЦЬО

В Афганістані Богдан Михайлович Литвин  воював два роки і два дні. Зазнав там трьох поранень, отримав дві бойові нагороди. Повернувся додому інвалідом війни 2 групи, каже тема інвалідності хвилює найбільше.

Представники влади пообіцяли до зауважень і пропозицій воїнів-афганців дослухатися.