додому Новини Цьогоріч у Тернополі було менше туристів, проте міжнародна співпраця – пожвавилась

Цьогоріч у Тернополі було менше туристів, проте міжнародна співпраця – пожвавилась

697

vlcsnap-2014-12-03-16h27m40s219Менше туристів, проте пожвавлення міжнародної співпраці – таким для Тернополя виявився рік, що минає у порівнянні із попереднім 2013. Про це розповів начальник управління стратегічного розвитку Тернополя.

В 2014 році відвідуваність міст туристами в Україні скоротилася в середньому на 50 %, каже начальник управління стратегічного розвитку Тернополя Юрій Дейнека. На це безпосередньо вплинули економічна, політична і, зрештою, воєнна ситуації в Україні. Єдине місто, яке зберегло туристичний потік на рівні попереднього 2013 року – це Львів. Тернопіль, який позиціонує себе містом фестивалів (фестивалі водно-моторного спорту, Галицька Дефіляда, Фестиваль Духовної пісні, Файне місто) падіння відвідуваності туристами не уник, адже не всі заплановані заходи вдалося провести так як хотілося.

– Ми в Тернополі за попередніми оцінками маємо, приблизно, в 15-20% зменшення туристичного потоку. Тобто, не так катастрофічно, як це відбулося в Україні, і ми прогнозуємо кількість туристів на кінець року на рівні 60 тисяч осіб в Тернополі. Такий попередній показник. Тобто 72 тисячі було минулого року – 60 тисяч в цьому році. Тобто 20% приблизно, 18-20% падіння цього показника, – розповідає начальник управління стратегічного розвитку Тернополя Юрій Дейнека.

Водночас ширшою стала міжнародна співпраця. Сім разів делегації з Тернополя у 2014 році були за кордоном, натомість у самому Тернополі прийняли 26 делегацій (це вдвічі більше, ніж минулоріч). Досягнуті домовленості покликані принести економічну користь, каже Юрій Дейнека. Особливо пишаються домовленостями з іспанським містом Мурсія.


– Провінція Мурсія є основним виробником овочів і фруктів в Іспанії і вони запропонували прямі експортні поставки і створити в нас логістичний центр якраз, щоб ми ці овочі і фрукти продавали на всю Західну Україну. Вони пообіцяли нам найти інвестора на наш аеропорт, який дуже довго ми не можем піти і реального інвестора не можем найти, і в побудові на основі аеропорту логістичного комплексу. Вони зацікавлені в поставках, ми їх звели з аграрними компаніями, в поставках зернової продукції з Тернопільщини, і вони зацікавлені у відновленні Тернопільського м’ясокомбінату, який сьогодні правда належить, в приватних руках знаходиться, – каже Юрій Дейнека.

В цілому в Тернополя у 2014 році дійшли домовленостей про співпрацю із 26-ма іноземними містами.