додому благоустрій Цілодобово працюватимуть на Тернопільщині техногенна комісія і служби, відповідальні за належний рух...

Цілодобово працюватимуть на Тернопільщині техногенна комісія і служби, відповідальні за належний рух транспорту

473

Цілодобово працюватимуть на Тернопільщині комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і служби, відповідальні за належний рух транспорту. Таке рішення сьогодні прийняли на засіданні у Тернопільській облдержадміністрації. Тим часом синоптики прогнозують на Тернопільщині завтра сніг лише місцями. Припиниться снігопад у нашій області вже 14 грудня, кажуть в Тернопільському гідрометеоцентрі, але мороз посилиться вночі до мінус 20-ти, вдень буде 5-10 морозу. А вже 15 грудня на Тернопільщині потепліє, але знову засніжить.

– В суботу і понеділок випала місячна норма опадів, і практично в нас виникла одна ситуація, об'їзна дорога міста Тернополя, де був паралізований рух транспорту, але завдяки зусиллям МНС, служби автомобільних доріг, комунальних служб міста, координації ДАІ вдалося ліквідувати ситуацію, – розповідає перший заступник голови Тернопільської ОДА Микола Головач.

Проблеми з проїздом великовантажних автомобілів, каже заступник міського голови Тернополя, виникають не лише через складні погодні умови, а й через їх неналежний технічний стан та перевантаженість.

– Була так звана всепогодна резина, як називали деякі водії, хоча ми розуміємо, якщо це технічний спеціалізований транспорт, є поняття літньої резини і зимової. Відповідно обмежуючі знаки, які вимагають при таких погодніх умовах їздити по так званому Петриківському спуску тільки при умові ланцюгів, більшістю водії цього не дотримувалися. Але до нашого здивування, водії мали ці ланцюги, але не одягали їх при погіршенні погодніх умов, – каже заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

Сьогодні вранці дороги області розчищало 118 одиниць техніки.

– На сьогоднішній день забезпечений повністю проїзд до кожного населеного пункту області. На територіальних дорогах – в білому варіанті, але доїзд є. На національних, державних та республіканських дорогах – в чорному варіанті, ліквідовано накат і слизькість. За цих три дні ми використали 9 тонн бензину і 37 тонн дизпалива. На сьогоднішній день ми маємо ще, ми ще боремося, але ми приходимо з проханням шановної комісії, щоб нам ще виділили з резерву МНС дизпаливо і бензин, – розказує заступник директора з ремонтів та утримання автомобільних доріг Тернопільського облавтодору Роман Бліщ.

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій підтримала клопотання Територіального управління МНС України в області та Державного підприємства "Тернопільський облавтодор" про виділення їм з обласного матеріального резерву понад десять тисяч літрів паливно-мастильних матеріалів.