
Замок Тернополя – суцільна таємниця. Саме так про споруду говорить Оксана Линчук, яка вже 22 роки проводить екскурсії для жителів та гостей міста. Фортифікація пережила багато нападів та зазнавала значних руйнувань, але попри це не втратила своє історичне значення.
Замок залишається головним символом міста, адже його зображення представлене на гербі Тернополя. Це також може означати символ єднання, бо коли ворог наступав на місто – його мешканці об’єднувалися навколо замку. Щоб доторкнутися до давньої частини Тернополя – ми спустилися всередину сходами.
“Це єдине, що залишилося нам від давнього Тернополя. Тобто ось так виглядав наш Тернопіль, якщо це якась схована частина. Тобто кожен камінь – це 16-те століття, а може навіть раніше, тому що те що тут знайшли археологи виявилося тим, що тут було до Тернополя”, – розповідає краєзнавиця.
Підземелля замку має своє значення в історії, адже тут під час Другої Світової війни розташовувався єврейський трудовий табір. Завдяки підземним ходам, деяких ув’язнених вдалося вибратися та вберегти життя. Кожна окупаційна влада, яка приходила – намагалась знищити таємні ходи, щоб там не збиралися повстанці. У наші часи – їх прикрили для того, щоб місце було безпечним для дітей, які нині навчаються у будівлі різним видам спорту.
Сьогодні пані Оксана продовжує проводити екскурсії для всіх, хто бажає знати історію міста та побачити його візитівку на власні очі. Старий замок приховує багато цікавого, а поки його таємниці залишаються нерозгаданими.