додому суспільство Цієї весни на Тернопільщині допомоги небайдужих потребують лелеки

Цієї весни на Тернопільщині допомоги небайдужих потребують лелеки

555

Цієї весни на Тернопільщині допомоги небайдужих потребують лелеки. Вони прилетіли в область ще 18 березня. Через мороз птахи без допомоги людей, без їжі можуть загинути. Волонтери просять мешканців Тернопільщини повідомляти, де знаходяться птахи та допомогти з їжею.

Богдан Канцірук та Ольга Прохоренко допомогають лелекам як тільки вони прилетіли на Тернопільщину. Спочатку люди шукали місця, де знаходяться птахи і потребують допомоги. Першу зграю лелек знайшли на річці Серет у селі Івачів Тернопільського району. Там було тридцять птахів, проте згодом їх побільшало, розповідає пані Ольга. Бузьки почали прилітати, побачивши, що їм залишили їжу. Близько 200 лелек – ховаються від вітру під скелями у Бучацькому районі, ще сотня  мерзне у селі Плотича Козівського району. Така ж ситуація на Кременеччині, в селі Горинка. Волонтери звертаються до людей, не зганяти лелек з місць, де вони перебувають.

Богдан Канцірук, допомогає лелекам: "Краще підійти до них помаленько на відстані 10-15 метрів розстелити солому, вони сідають на солому, їм просто тепліше в ноги, в них ноги обледеніли і зараз вже склалася така ситуація, що їм дуже потрібна допомога. Їжу також треба ставити на відстані, розумієте, коли лелека перелітає, вона втрачає дуже багато енергії, багато сил, не варто їх зараз знесилювати, вони прилітають сюди за 10 тисяч кілометрів і їм дуже зараз потрібна допомога".

Ольга Прохоренко, лікар швидкої допомоги Тернополя, допомогає лелекам: "Не зганяйте їх, бо зараз масово пішла інформація, їх не треба зганяти чи забирати додому, вони зараз в такому стані, що найбільше потребують їжі. А також багато соломи треба стелити, де вони кучкуються, зараз поки не замітає, то їжу можна ставити на ту солому, в лелеки сильний зір, вона прийде і сама візьме собі їжу, вона те все бачать".

Багато людей, намагаючись допомогти лелекам, приносять їм хліб, картоплю, проте ці птахи напівхижаки, тому годувати їх треба рибою: бичками, мойвою, маленькими карасями. Якщо люди в селах немають можливості придбати таких продуктів, можуть приносити лелекам картоплю.

Богдан Канцірук, допомогає лелекам: "Ми купуємо мойву, бажано сиру, або розморожену, бо соленого лелека не їсть. От наприклад люди їм виносять сало солене, вони того не дуже хочуть їсти, хіба що розморожене і несолене".

Ольга Прохоренко, лікар швидкої допомоги Тернополя, допомогає лелекам: "Зараз ми будемо спрямовувати свій маршрут в напрямку Чорткова, бо були дані, що біля траси, 20 кілометрів, в селі Мшанець також є лелеки. Люди до них не можуть добратися, бо вони розміщені на болотах. Тому просимо мужчин, які при можливості можуть долучитися і допомогти їх відшукати, ми тоді їжу або автобусом переправимо, або самі підвеземо. Близько шостої години ми плануємо їхати в Курники, бо там так само є лелеки на джерелах, місцеві жителі кажуть,  що дуже важко до них дійти, бо зараз трохи розпустило і можна провалитися в болота, тому просимо бути обережними".

Хто має можливість і хоче допомогти лелекам звертайтесь до Ольги Прохоренко її номер телефону – 0976725778.