додому Новини Центри культури та дозвілля відкривають на Тернопільщині на базі колишніх будинків культури

Центри культури та дозвілля відкривають на Тернопільщині на базі колишніх будинків культури

2109

Центри культури та дозвілля відкривають на Тернопільщині на базі колишніх будинків культури. В об’єднаній Теребовлянській громаді вже функціонує 5 таких закладів. В одному із них, що в селі Лошнів Теребовлянського району – побувала наша знімальна група.

Центр культури та дозвілля у селі Лошнів Теребовлянського району – один із п’яти центрів, які були створені у Теребовлянській об’єднаній територіальній громаді, починаючи з 2016 року. Центр КІД – це великий зал із сучасними ремонтами, технічним оснащенням, бібліотекою, ігровим куточком для найменших дітей.

– Сьогодні центр культури і дозвілля – це є багатофункціональний заклад. Оскільки тут не проводяться лише масові заходи, якісь акції, ярмарки. Тут проводиться дуже багато роботи із дітьми щодо навчання їх комп’ютерним програмам, щодо організації їхнього дозвілля навіть для дітей дошкільного віку, щодо навчання їх гри на музичних інструментах, заняття у вокальних гуртках. Тобто, це таке місце, де збираються діти, проводять вільний час чомусь навчаються, а потім презентують свою діяльність під час проведення заходів у селах, або навіть у самому місті, – розповідає заступник міського голови Теребовлі з гуманітарних питань Людмила Колісник.

У центрі культури та дозвілля села Лошнів – десять працівників. Це – культорганізатори, інженери-програмісти, бібліотекарі, концертмейстер, інструктори, які займаються гуртковою роботою з дітьми у позашкільний час. Сюди приїжджають займатись і діти з сусідніх сіл.

-Цей Центр культури і дозвілля, в якому ми знаходимося в селі Лошнів, об’єднує ще 2 села. Це села Остальці та Сущин. Ці села дуже близько розташовані, тому кожного дня автобусами діти добираються сюди, це буквально 5-10 хвилин і можуть займатися до самого вечора, тому що транспортне сполучення є між цими селами досить зручне, немає проблем із добиранням, – каже Людмила Колісник.

У селах дітям набагато складніше знайти собі заняття після уроків, каже Людмила Колісник. А Центри культури та дозвілля допомагають цю проблему вирішити.