додому надзвичайне Триває Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху

Триває Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху

976

14 людей гине і більше 100 травмується щодня на автошляхах України. Так свідчить статистика. Автомобільні аварії забирають життя не лише українців. Генеральна Асамблея організації Об'єднаних націй прийняла резолюцію, якою проголосила 2011-2020 роки Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху. А в Україні до 18 листопада триває Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху.

За 10 місяців цього року на Тернопільщині сталось близько 1300 дорожньо-транспортних пригод. 232 аварії – з потерпілими, в яких 67 людей загинуло та 295 – травмовані. Основні причини ДТП, кажуть в управлінні ДАІ в Тернопільській області – це перевищення швидкості руху, виїзд на смугу зустрічного руху та порушення правил маневрування. Невтішною за кількістю автопригод залишається ситуація по всій Україні.
 
– В цьому році загинуло вже понад 4 тисячі осіб. Я вам хочу сказати, що за 10 років війни в Афганістані за Радянського союзу загинуло менше як 14 тисяч людей. Якщо ми візьмем 4 тисячі, а ми дотягнем до 5 при таких тепах розвитку дорожнього руху і загибелі людей, то ви собі уявіть скільки гине на дорогах за 10 років, нам ніякої війни не треба, – розповів в. о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Тернопільській області Леонід Бруд.
 
Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху на Тернопіллі пройде під гаслом "Безпека руху залежить від кожного". З 12 до 18  листопада заплановано провести чимало акцій, зокрема,  профілактичні заходи з умовними назвами "Пішохід на дорозі", "Мобільний телефон" та "Ремінь безпеки".
 
– Всі вийдуть на дорогу для того, щоб зупинити транспортний засіб порушників, а саме користування мобільним телефоном, ременем безпеки, ну, звичайно, безпека пішоходів, само собою буде звертатися увага, адже якщо ми візьмемо, що в нас в області 30% автопригод – це наїзди на піших учасників дорожнього руху. Зрозуміло, що є проблема як з боку пішоходів, так і з боку водіїв, які не завжди надають перевагу пішоходу і звичайно пішоходів, які йдуть як хочуть, де хочуть. Крім того, вони навіть не використовують ніяких відбиваючих елементів, – каже начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в Тернопільській області Микола Лецкалюк.
 
До Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху цьогоріч долучились і представники громадських організацій області.
 
– Ми, спільно з працівниками УДАІ маємо бажання долучитисядо певних акцій, тобто це і до здачі крові для постраждалих в ДТП. Можливо, і наша крапля крові колись врятує життя. Крім того, ми хочем провести ряд заходів 18 листопада, в День пам'яті жертв ДТП. Відповідно, ми хочемо зробити пробіг автокон по місту Тернополю, а також зробити символічне запалення свічок та покладання квітів на Театральній площі, – розказав керівник громадської організації "Racing Team Ternopil" Олег Данівський.
 
Мета Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху – привернути увагу як водіїв, так і пішоходів до проблеми аварійності і таким чином скоротити кількість дорожньо-транспортних пригод.
 
TV-4