додому освіта Триває Всеукраїнський педагогічний практикум “Світ творчості”

Триває Всеукраїнський педагогічний практикум “Світ творчості”

431

Як навчити полюбити природу та застосовувати набуті знання у житті? Як залучати якнайбільше дітей до позашкільних занять? Вчителі з усієї країни діляться досвідом – у Тернополі проводять Всеукраїнський педагогічний практикум "Світ творчості". Триватиме він до 20 червня. Щороку захід проводять в іншій області. Цього разу до Тернополя приїхали представники еколого-натуралістичних центрів з усієї України.

Володимир Яковлєв у Тернопіль приїхав з Луганська. Там він очолює обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді. Проблеми в роботі і на Луганщині, і у нас – подібні, а обмін досвідом під час такого практикуму дуже корисний для педагогів, переконує пан Володимир. Він запевняє: на Луганщині досліджувати юним екологам-натуралістам є що.

Володимир Яковлєв, директор Луганського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді: "Луганщина має унікальні степові угруповання, яких немає зовсім у Європі. Дуже багато первоцвітів. На Луганщині найбільша колонія тюльпанів. Найбільше таких первоців у нас, по 18 соток, півонія, півгектара тюльпана Шренке. Це дуже красиві місця. У нас прекрасні байрачні ліси. Це теж унікальне явище".

Своїми учнями Володимир Яковлєв пишається: вони щороку роблять неоціненний вклад у природу рідного краю.

Володимир Яковлєв, директор Луганського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді: "За останніх вісім років завдяки дітям на Луганщині відкрито 15 об'єктів природно-заповідного фонду десь на півтичі гектарів. Цей напрямок роботи дуже ефективно працюють діти. У нас діти часто ходять в екологічні експедиції, походи. В нас непогано розвинуті екологічні бригади в області. Їх більше ста. В нас є такі шкільні еколого-натуралістичні центри, де ця позашкільна робота йде до дитини, не дитина йде до неї, а йдуть до школи".

Є чим похизуватися екологам-натуралістам і на Тернопільщині. Для вчителів з усієї України представили виставку "Дитяча творчість  – тобі, Україно". Флораріуми, композиції із натуральних матеріалів, картини та ще багато витворів дитячих рук і фантазії продемонстрували в Українському домі "Перемога".

Оксана Піхурко, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА: "Тут є дуже багато цікавих експонатів. Декоративних, таких як флораріум, і експонатів практичних. Наприклад, діти із Залозецького еколого-натуралістичного центру, що на Зборівщині, цього року посадили більше трьох тисяч дерев. Це само по собі так і приємно, і трошечки дивно, бо настільки небайдужі вже в такому віці фактично готують для себе чисту атмосферу і не тільки для себе, а для тих, хто буде жити після них".

На Тернопільщині діє 5 еколого-натуралістичних центрів. Люди, які прийшли просто заробити гроші, працювати у таких закладах не можуть, наголошує Оксана Піхурко. Вчителі роблять все, щоб діти проводили час не просто цікаво, а й з користю. А от порахувати юних екологів-натуралістів нашої області навряд чи вдасться. Бо, крім спеціальних центрів, гуртки чи заняття проводять вчителі чи не у кожному селі.

Оксана Піхурко, заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської ОДА: "Те, що немає еколого-натуралістичного центру, ще не означає, що нема гуртків такого спрямування. Просто нема цього, так би мовити, керівного апарату. А такі гуртки працюють при будинках дитячої і юнацької творчості. І точно так само при загальноосвітніх закладах, в сільських школах".

Триватиме Всеукраїнський педагогічний практикум "Світ творчості" у Тернополі до 20 червня.