додому Новини Три важливих функції камери iPhone 15 Pro Max, які слід активувати одразу

Три важливих функції камери iPhone 15 Pro Max, які слід активувати одразу

572

Кожне нове покоління Айфонів отримує камеру з кращими можливостями, ніж у попередників. Але зазвичай усі технологічні новинки тестують на флагманських моделях. Не став винятком і iPhone 15 Pro Max, який отримав найбільш просунутий модуль з усіх смартфонів Apple iPhone.

Як завжди, зміни стосуються як заліза, так і програмного забезпечення, до того ж не всі можливості задокументовані. Сьогодні ми розглянемо три корисні функції, які допоможуть зробити ваші фото- і відеоматеріали якіснішими. 

Змінювати фокус портретних світлин можна після знімання

Навіть у професійних фотографів трапляються невдачі з технічних причин — наприклад, якщо помилитися з вибором точки фокусування. Тепер про подібні випадки можна забути: iPhone 15 Pro Max є першим смартфоном, камера якого дозволяє міняти фокус та глибину різкості вже після того, як кадр отримано, тобто на етапі редагування.

Працює ця технологія так: якщо камера помітила рухомий об’єкт у кадрі (людину або тварину), вона автоматично запише інформацію про глибину. До того ж на екрані смартфона в лівому нижньому кутку з’явиться піктограма у вигляді літери «f».

Отже, для цього знімку можна буде застосувати режим «Портрет» шляхом розмиття фону. Для цього потрібно просто вибрати потрібну світлину в застосунку «Фото» й почати її редагувати, натиснувши на екрані в будь-якому місці фото. У місці натискання об’єкт стане різким, а навколишній фон розмиється.

Під час знімання з максимальним зумом краще використовувати допоміжне вікно

Рекордний цифровий зум із 25-кратним наближенням — це прекрасно, але за такого збільшення ви можете швидко втратити з поля зору об’єкт знімання. Якщо використовувати допоміжне вікно з прев’ю всього кадру в мініатюрі, то можна спростити завдання. Головне, щоби потрібний вам об’єкт перебував всередині жовтої рамки. Це вікно автоматично з’являється в лівому нижньому кутку, якщо вибрати зум 8Х або більше.

За допомогою цієї функції ви без зусиль зможете робити чіткі світлини об’єктів, розташованих достатньо далеко.

Можна записувати відео на зовнішній носій

Поява в новому поколінні Айфонів роз’єму USB-C зробила їх сумісними з більшістю інших мобільних гаджетів. Відтепер дефіцит внутрішньої пам’яті, з яким рано чи пізно стикається більшість користувачів iPhone, можна подолати, використовуючи будь-який зовнішній носій: флешку, карту пам’яті чи навіть SSD-накопичувач, під’єднавши їх через інтерфейс USB-C.

Приємно, що така можливість є в будь-якого застосунка, який працює з відеокодеком ProRes. Це може бути як фірмове ПО для камери, так і застосунки від сторонніх розробників. Однак спочатку потрібно активувати цей формат у налаштуваннях.

Після цього достатньо лише під’єднати зовнішній носій до смартфона — і весь відзнятий матеріал буде автоматично записуватися на цей накопичувач. Якщо у вас є SSD об’ємом 1 ТБ, це дасть змогу записувати відео тривалістю до 11 годин.

З камерою 15 Pro Max легко стати професіоналом

Мистецтво знімання фото- та відеоматеріалів багато в чому залежить від якості наявної техніки. І саме Apple докладає максимум зусиль, щоби вивести камери своїх смартфонів на найвищий рівень. Достатній, щоби будь-хто мав можливість робити світлини чи відеоролики на дійсно професійному рівні.

Ці три функції дають змогу повністю розкрити потенціал камери флагманського смартфона.