додому освіта Три тижні залишилося до початку ЗНО

Три тижні залишилося до початку ЗНО

485

Три тижні залишилося до початку зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. Стартуватиме ЗНО тестуванням із хімії 3 травня. Зараз майбутні учасники на свою домашню адресу отримують запрошення на зовнішнє оцінювання. Цьогоріч його можна також роздрукувати самостійно з веб-сайту Українського центру оцінювання якості освіти.

Близько 7,5 тисяч абітурієнтів складатимуть зовнішнє незалежне оцінювання 2013. На Тернопільщині створять 20 пунктів тестування та пункти перевірки відкритих завдань з української мови і літератури та англійської мови. В якому з пунктів проходитиме те чи інше тестування точно вказано у запрошенні кожного учасника. Український центр оцінювання якості освіти на своєму веб-сайті констатує, усі запрошення-перепустки надіслані адресатам. Організатори ЗНО пояснюють, ймовірно через тривалі вихідні учасники з віддалених куточків області ще їх не отримали, однак це – поодинокі випадки. Зараз абітурієнтам радять не зволікати, а готуватися до тестування. А ще обов'язково напередодні приїхати у місто, де складатимуть ЗНО, та знайти свій пункт тестування.

– Потрібно, особливо для іногородніх, бажано приїхати у місто Тернопіль. Прийти подивитися біля пункту тестування. Щоби в день тестування не шукати, де знаходиться та чи інша школа-пункт тестування. Бо це свого роду певна нервозність. Треба впевне знати місце знаходження пункту тестування, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

До тестування готуються не лише абітурієнти, а й персонал. На Тернопільщині залучать до ЗНО понад тисячу педагогів. Зараз проводять спеціальний інструктаж, наприкінці якого – обов'язковий тест-контроль. Працюватимуть на пунктах медпрацівники та правоохоронці. Перевірятимуть абітурієнтів і з металошукачами. Нічого зайвого з собою на ЗНО брати не можна, кажуть організатори. Шпаргалки та мобілки можуть закінчитися дискваліфікацією з тестування. З собою потрібно мати:

– Паспорт або свідоцтво про народження – це документи, які засвідчують особу, сертифікат Українського центру, а також запрошення. Потрібно мати також кілька ручок з чорною пастою, щоб писати тестові завдання, і можна взяти бутилочку прозору води негазованої і це всі матеріали, – каже Юрій Шайнюк.

3 червня абітурієнти складатимуть тестування з хімії, два дні: 5 і 6 червня – обов'язковий тест з української мови і літератури. Тестування розпочнеться об 11 годині.