додому надзвичайне Три тисячі гривень – за отриманий дзвінок

Три тисячі гривень – за отриманий дзвінок

523

3 тисячі гривень за отриманий дзвінок – таку суму видурив телефонний шахрай у тернопільської пенсіонерки. Жінка перерахувала гроші ніби-то за звільнення від відповідальності онука, який потрапив у аварію. Насправді родич потерпілої у той час був за кордоном. Коли це з'ясувалось, обдурена жінка зателефонувала до міліції. Це вже другий випадок телефонного шахрайства, який зареєстрували правоохоронці в Тернополі цього року.

Телефонний дзвінок тернополянка отримала вночі, ніби-то він онука, який потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, притягнений до відповідальності та просив перертахувати 3 тисячі гривень. Спантеличена бабуся не стала нічого з'ясовувати і у найближчому відділенні банку перерахувала вказану суму. Сумніви виникли, коли невідомий чоловік перевірив квитанцію, а на запитання що з онуком, нічого не відповів.

Наталія Климик, старший слідчий Тернопільського МВ УМВСУ: "Онука не було притягнено до відповідальності, бо цей онук, яким він представився на даний час перебуває за межами України на відпочинку, будь-яких дій щодо нього не вчинялось".

Це підтвердилось, коли наступного дня пенсіонерка зателефонувала до родича. Той був шокований звісткою і переконував, що з ним нічого не траплялось. Тільки тоді тернополянка звернулась до правоохоронців.

Наталія Климик, старший слідчий Тернопільського МВ УМВСУ: "Особи, які потерпіли, вони можна сказати вразливі, подумали, що насправді, можливо внук повернувся з-за кордону і дійсно потрібна допомога, але даний факт був вигаданий".

У цьому році це вже другий випадок телефонного шахрайства, який зареєстрували правоохоронці в Тернополі. Попередньо телефонували також до літньої жінки, шахраї видурили спочатку 800, а потім ще 500 гривень.

Наталія Климик, старший слідчий Тернопільського МВ УМВСУ: "Жінка похилого віку, на квартирі проживав хлопець, який вчився внас в інституті. Також зателефонували до нього, представились даної особи, яка проживала у неї, повідомили, що потрапили в халепу, потребував спочатку 800 гривень, сказав, що прийде невідомий чоловік, забере гроші, а потім ще через деякий час потребували ще 500 гривень".

Правоохоронці звертаються до тернополян бути пильними, у випадку, якщо з вами трапляється аналогічне, відразу телефонувати до міліції. Сьогодні у міському відділі міліції відкрито два кримінальні провадження, які внесені до єдиного реєстру досудового розслідування за фактами вчинення шахрайських дій. Відповідно до Кримінального кодексу, відповідальність за таке шахрайство – до 5 років позбавлення волі.