Головна Новини Три центри, де працюють безкоштовні адвокати, діє на Тернопільщині

Три центри, де працюють безкоштовні адвокати, діє на Тернопільщині

4046

vlcsnap-2015-07-01-15h50m59s135Від сьогодні набирають чинності норми Закону України “Про безоплатну правову допомогу”. Відтепер держава надаватиме її не лише у кримінальних провадженнях, а й у цивільних та адміністративних справах. Для цього в області створили три місцевих центри у Тернополі, Кременці та Чорткові.

Право громадянина України на безоплатну юридичну допомогу гарантує Конституція України, якій же 19 років. Первинну правову допомогу, тобто консультації, українці насправді мають можливість отримувати. Вторинну, тобто послугу адвоката, у кримінальних провадженнях безкоштовно можна отримувати лише з 2013 року.

– Протягом цього часу люди, які затримані, щодо яких відкрито кримінальні провадження, мають право на безкоштовного адвоката. Це, звичайно, 99% осіб, які малозабезпечені, які не мають коштів або є особливими категоріями відповідно до 52 статті кримінально-процесуального кодексу України: інваліди, наркозалежні та інші та інші категорії осіб. Кожна з цих категорій має право взяти собі у нас адвоката і працювати з ним, – розповідає директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Тернопільській обл. Ірина Хондочій.

За рік роботи безкоштовних адвокатів їх послугами у нашій області скористалися понад 3,5 тисячі громадян. Правників вибирають за конкурсом. З 1 липня безкоштовну юридичну допомогу вони надаватимуть і у цивільних та адміністратичних справах. Для цього в Україні відкривають сто місцевих центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги. Три з них – в нашій області: у Тернополі, Чорткові, Кременці. Кременецький охоплюватиме Збаразький, Шумський, Лановецький райони, Чортківський – Заліщицький, Бучацький, Монастириський, Чортківський, Борщівський, Гусятинський райони. Тернопільський охоплюватиме Тернопільський, Підволочиський, Теребовлянський Зборівський, Бережанський, Козівський і Підгаєцький райони. В обласному центрі адвокати працюватимуть за адресою: вулиця Шпитальна, 7.

– Всі жителі цих районів можуть приходити до нас з першого числа в наш Тернопільський місцевий центр безоплатної правової допомоги по вул. Шпитальній, 7, де вони будуть прийняті, вислухані їхні проблеми, відповідно, якщо ці люди підпадають під категорію, якій належить безкоштовна правова допомога і їм буде закріплений адвокат і їм буде надаватись до завершення процесу повноцінна правова допомога, – каже директор Тернопільського місцевого центру надання вторинної правової допомоги Юрій Гордєєв.

Керівники правових центрів запевняють: навіть, якщо ви не підлягаєте під пільгові категорії, юридичні консультації тут обіцяють надавати усім.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here