додому здоров'я Три штами вірусу грипу чатуватимуть на нас цього епідсезону

Три штами вірусу грипу чатуватимуть на нас цього епідсезону

731

Почалась осінь, а з нею побільшало і хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопіллі, констатують у Держсанепідслужбі. За останній тиждень захворіла 871 особа. Це на 307 більше, як позаминулого тижня. Таку ситауцію інфекціоністи називають природною і пояснюють двома причинами: надворі позимніло і почалось навчання у школах. Як наслідок – більшість хворих на ГРВІ – діти. Ближче до зими санітарні лікарі очікують захворюваності і на грип, та вже знають, які саме штами вірусів грипу чатуватимуть на мешканців України загалом і Тернопільщини зокрема.

Світлана Маціпура, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Згідно прогнозів Всесвітньої організації охорони здоров'я на даний епідсезон 2013-2014 років прогнозується циркуляція актуальних штамів вірусів грипу – це вірус "А" Н1N1 пандемічний, грип "А" Н3N2 "Вікторія" і грип "В" "Масачусетс". Самий останній вірус грипу – це є новий для нашої території".

Саме новий вірус і може спричинити згодом епідемію грипу, не виключають фахівці, адже на такий різновид ще мало хто хворів, тому імунітету проти нього українці у масі своїй не мають. Чи страшніший новий "Масачусетс" за пандемічний Н1N1, що циркулює на Тернопіллі уже третій сезон, санітарні лікарі сказати не беруться, бо, кажуть, клінічна картина прояву всіх грипів однакова, але хтось переносить легше, хто важче – все залежить від стану імунітету кожної людини. Вберегти ж від грипу може щеплення. І про найефективніший спосіб профілактики медики радять замислитись саме тепер.

Світлана Маціпура, головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області: "Саме розпочинати необхідно зараз – вересень-жовтень. Як тільки вакцина з'явиться в аптечній мережі, можна буде розпочати щеплення. І на даний епідсезон вакцина проти грипу буде містити саме цих три актуальних штами вірусу грипу".