додому АТО Труби діаметром 60 та 100 мм вкрай необхідні для виготовлення буржуйок бійцям...

Труби діаметром 60 та 100 мм вкрай необхідні для виготовлення буржуйок бійцям на Схід

578

vlcsnap-2014-11-11-15h06m41s249Труби діаметром 60 та 100 мм вкрай необхідні для виготовлення буржуйок бійцям на Схід. Потрібні також газові балони. Волонтери просять не зупинятися і продовжувати допомагати. Матеріали для буржуйок можна привозити на другий склад допомоги бійцям АТО, що на вулиці Академіка Дністрянського,10 у Тернополі.

– Зараз нагально необхідно труба 100 і труба 60 – це основні матеріали для буржуйок, які необхідні, 100 йде на комин, 60 – йде на подачу кисню. Балони є зараз більш-менш наявні в кількості. Але все одно зупинятися не потрібно, бо йде зима і поки немає голольоду, ми можемо під’їхати машиною в будь-який населений пункт області. Краще зараз ці балони готувати, так само як і метал, – розповідає представник Об’єднання заради громади «Ядро» Тарас Білан.

Матеріали для буржуйок можна привозити на другий склад допомоги бійцям АТО, що на вулиці Академіка Дністрянського,10 у Тернополі. Наразі у волонтерів замовили близько 60 таких обігрівачів. Тернопільські буржуйки добре зарекомендували себе на Сході, жодних скарг від бійців на них не було. Вони зручні, їх можна легко використовувати на передовій: готувати їжу, грітися, сушити взуття. Тернопільську буржуйку для бійців української армії сконструював Тарас Білан. Він виставив інструкцію з виробництва в інтернет. Каже, долучитися і змайструвати такий обігрівач може кожен. Тернополяни на цьому не зупиняються і виготовили ще новий вид буржуйки.


– Вона горить 8-10 годин в залежності від того, чим загрузити цю буржуйку. Але основна користь в зоні АТО від неї, що не потрібно різати на маленькі кусочки дрова, достатньо взяти ось таке довге поліно на всю довжину балона, засунути зверху, полити соляркою і воно буде горіти. Так само вугля – взяв, висипав, полив соляркою і воно буде горіти. Тобто, мінімум людських витрат, максимум тепла, максимум зручностей для хлопців, – каже Тарас Білан.

Детальнішу інформацію про те, яка допомога потрібна бійцям АТО, можна отримати за номером гарячої лінії логістичного центру -097-205-50-55.