додому надзвичайне Троє людей загинули на Тернопільщині через несправність пічного опалення

Троє людей загинули на Тернопільщині через несправність пічного опалення

666

Троє людей загинули через несправне пічне опалення на Тернопільщині. 55-річна жінка та її син загинули під час пожежі у приватному будинку. У селі Лози Збаразького району під ранок запалав будинок. Коли на місце події прибули пожежні, горів уже дах будівлі, людей врятувати не вдалось. Рятувальники запобігли загоранню сусідніх будинків. Фахівці встановили, що причиною пожежі стала несправність пічного опалення. Ще одна смерть в одному із сіл Бережанського району. 80-річна пенсіонерка отруїлась чадним газом.

Мати та син лягли спати, а вдосвіта, близько шостої години ранку полум'я в їхній оселі помітили сусіди. Люди відразу не зрозуміли  що сталося, адже близько року в цьому домі не було світла та газу.

Селяни викликали місцевих рятувальників села Вишнівець. Пожежники почали гасити полум'я, горів уже дах будівлі. Зайти всередину одразу не могли.

Володимир Климчук, співробітник Вишнівецького РУ МНС: "Ми не мали змоги спочатку детально обстежити кімнати, бо було завалена стеля і велика температура була, ми збили полум'я і коли почалирозбирати завали тоді виявили – в центрі кімнати лежала мати і вже під стіною лежав її син".

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС в Тернопільській області: "На момент прибуття пожежних було інтенсивне задимлення в приміщенні, звичайно що люди отруїлись випарами диму, згоріли всі речі домашнього вжитку, вогнем було все знищено".

У цій пожежі загинули 55-річна жінка та її безробітний син, йому було 34 роки. Фахівці встановили, що причиною пожежі стала неправильна експлуатація пічного опалення. Недотримання правил пожежної безпеки призвело ще до однієї загибелі. У селі Рекшин Бережанського району, загинула, отруївшись чадним газом 80-річна пенсіонерка.

Олена Воробець, помічник начальника Територіального управління МНС в Тернопільській області: "При необережному поводженні з вогнем, яквже нам повідомили з управління держтехногенбезпеки, відбулося тління матраца, і від випарів чадного газу жінка отруїлась на місці, оскільки не було власнезагорання ніхто цього не бачив і відповідно небуло повідомлення до пожежно-рятувальної служби".

Щоб попередити трагедію та уникнути отруєння чадним газом, в МНС закликають дотримуватись відповідних правил: перевіряти тягу в димоході, не перекривати димохід на ніч, не використовувати газові плити для обігріву приміщень, частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади.