додому здоров'я Троє людей загинуло у минулі вихідні на Тернопільщині від переохолодження

Троє людей загинуло у минулі вихідні на Тернопільщині від переохолодження

411

Троє людей загинуло у минулі вихідні на Тернопільщині від переохолодження. Двоє з них – мешканці Чернівецької і Кіровоградської областей. Загалом від морозів у ці дні в нашій області постраждало семеро людей. Медики радять не втрачати пильності. Причиною обмороження може стати не лише сильний мороз. Часто достатньо взутись у тісне взуття у холодну та вологу погоду.

Тернополянин Олег Васильович у відділенні термічної травми та пластичної хірургії з четверга. У нього обморожені пальці рук та ніг. Уникнути операції не вдалось. Чоловіку мають видалити частину пальця.

– У хворого є супутня патологія і ушкодження верхніх і нижніх кінцівок холодом. Є обмороження поверхневі і глибокі. Глибокі відмороження є на лівій стопі, перший, другий палець, чітка демаркаційна лінія. Готується до оперативного втручання, буде видалення в межах цієї лінії, – розповів зав. відділення термічної травми та пластичної хірургії лікарні швидкої допомоги Тернополя Ярослав Головатий.

З початку року за допомогою до медиків лікарні швидкої допомоги Тернополя  з обмороженнями різного ступеня звернулись близько двох десятків людей. Попри похолодання, в останній тиждень пацієнтів тут не надто побільшало, проте лікарі не втомлюються повторювати: ускладнень можна уникнути, якщо подбати про себе вчасно. Пан Олег запізнився майже на три тижні. Саме тоді він обморозив кінцівки, але лікувався сам. Аж поки пальці не почорніли. Думка, що обмороження можна отримати лише через сильний мороз, помилкова, наголошують лікарі.

– Навіть при нульовій температурі, коли є вологість, коли вузьке взуття, тісне, може виникнути так звана траншейна стопа. Це так само холодове ураження. Воно може бути глибокого характеру, – каже Ярослав Головатий.

Сьогодні до пана Олега приєднався ще один пацієнт. Вони травмовані, проте залишились живі. Із семи людей, які від постраждали від переохолодження у минулі вихідні, троє загинули. Двоє із них – жителі Чернівецької і Кіровоградської областей. Поки не відступить зима, на Тернопільщині діятимуть пункти обігріву. Стаціонарні – при лікувальних закладах, а під час негоди рятувальники організовують і пересувні.