додому надзвичайне Троє людей постраждали внаслідок падіння льодових брил з дахів будинків.

Троє людей постраждали внаслідок падіння льодових брил з дахів будинків.

455

Нещасні випадки трапились наприкінці минулого тижня, обидва – в центральній частині Тернополя. Зокрема, 7 березня на вулиці Богдана Хмельницького крижана брила впала на голову жінці, її госпіталізували у лікарню зі струсом головного мозку. Також у нейрохірургічному відділенні обласної лікарні зараз перебуває подружжя: на чоловіка і жінку лід, вагою 2-3 кілограми, впав, коли вони близько обіду 8 березня йшли вулицею Руською.

Найбільш небезпечно тернополянам та гостям міста ходити його центральною частиною. Більшість дахів будівель – шатрові, а отже сніг, льодяна брила чи бурулька може звалитись на голови перехожим у будь-яку секунду.

В'ячеслав Мокляк, заступник начальника відділу експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ Тернопільської міськради: "По управлінню був підготовлений наказ. Фактично щодня, коли є загроза, або небезпека виникнення і падіння бурульок, задіяно 3-4 одиниці автовишки і десь порядка 30-40 працівників житлово-експлуатаційних підприємств по очищенню покрівель від снігу і бурульок і одночасно проводяться роботи по огородженню небезпечних ділянок".

В управлінні житлово-комунального господарства Тернопільської міськради запевняють: зі своєю роботою справляються. А льодові брили падають з дахів будівель, за прибирання яких відповідальність несуть підприємства та організації.

В'ячеслав Мокляк, заступник начальника відділу експлуатації та ремонту житлового фонду управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Наскільки мені відомо, люди травмувалися не на будівлі міської ради і, відповідно, відповідати буде власник, або балансоутримувач тої будівлі, де це сталося".

Сергій Волков, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради: "Якраз 20 лютого адмінкомісія розглядала протокол на балансоутримувача цього будинку, складений був протокол поліцією муніципальною, 20 лютого розглянутий, отримав штраф 850 гривень, ну а результат, бачите самі який. Зараз працівники муніципальної поліції повторно відпрацьовують ці об'єкти, там 3 будинки і зараз буде ще протокол".

За таке порушення як несвоєчасне прибирання снігу з дахів будинків, незбиті бурульки та нерозчищену територію власникам та балансоутримувачам будівель загрожує штраф в межах 580-1700 гривень. А тим часом, поки працівники муніципальної поліції повторно перевіряють як працівники ЖЕКів, ОСББ, підприємці та організації чистять від снігу свою територію та складають адмінпротоколи, про небезпеку згори тернополянам забувати не варто. Аби уникнути травмування, рятувальники радять дотримуватись основних правил. Не можна ходити поблизу дахів будинків та балконами чи перетинати межі встановлених огорож. Бути обережними мають і власники автомобілів та не паркувати їх поблизу будинків.