додому суспільство Третій день поспіль вирує “Євромайдан” у Тернополі

Третій день поспіль вирує “Євромайдан” у Тернополі

539

Третій день поспіль вирує "Євромайдан" у Тернополі.  Кілька тисяч студентів, до яких приєднуються тернополяни різного віку, не полишають центральну площу міста та продовжують відкрито протестувати, закликаючи владу країни підписати угоду про асоціацію України та Європейського союзу.

ЗАПИС ВКЛЮЧЕННЯ ЗІ СТУДЕНТСЬКОЇ СТРАЙКОВОЇ ХОДИ У ТЕРНОПОЛІ МОЖНА ПОДИВИТИСЬ ТУТ

ЗАПИС ВКЛЮЧЕННЯ ЗІ СТУДЕНТСЬКОГО СТРАЙКУ НА ТЕРНОПІЛЬСЬКОМУ ЄВРОМАЙДАНІ МОЖНА ПОДИВИТИСЬ ТУТ

Кілька десятків студентів на "Євромайдані" у Тернополі чергували всю ніч. На ранок активізувалася решта студентства, яке продовжує страйкувати за підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом. В 12 годині протестуючих було уже кілька тисяч. Вони організовано рушили під головний корпус Медуніверситету. Там вони вимагали у ректорату дозволити своїм студентам приєднуватися до акції, оскільки тих, хто навчається у ТДМУ штрафують за прогули. Врешті учасники акції добилися, аби ректор вишу підписав указ, що "енки" студентам, які пішли на майдан, дозволять відпрацьовувати безкоштовно.

Яна, учасниця Тернопільського "Євромайдану", студентка ТДМУ: "Старші курси, вони ще раніше ходили, тому що це старші курси, вони менше бояться, а перший курс, наш потік, ми сьогодні сиділи, в нас були лекції, весь потік, всі 150 людей пішли на мітинг, всі підтримали один одного".

Водночас студенти й інші учасники "Євромайдану" у Тернополі написали спільний лист очільнику області Валентину Хоптяну із проханням прийти на майдан та озвучити позицію Тернопільської облдержадміністрації, як представника президентської влади на Тернопільщині.

Олександр, учасник Тернопільського "Євромайдану": "Ми туди прийшли, він був, на жаль, зайнятий сьогодні сильно, в них відбуваються ради, проте нас гарно прийняли в відділі звернень, ми подали цю заяву і нам пообіцяли що заява потрапить особисто в руки Валентину Антоновичу. І ми чекаємо відповіді, весь майдан чекає відповіді від нього".

Міська рада Тернополя офіційно підтримує ініціативи студентства, які переросли у масштабний протест на Театральному майдані.
 
Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Моє ставлення таке, що кожен повинен прийти на майдан. Хто це може зробити в робочий час – чудово. Хто не може це зробити в робочий час – повинен зробити це в позаробочий час. Долучатися можна по різному. Хтось долучається грошима, хтось долучається харчуванням, хтось їде до Києва, хтось приходить в Тернополі, але я думаю, що на 28-29 листопада, дні коли буде саміт, потрібно максимально мобілізуватись, бути тут, і має чути вся держава, що всі, незалежно чи це студенти, чи працівники, пенсіонери чи чиновники – вони всі мають підтримати, прийти і підтримати".

Впродовж дня наші знімальні групи працювали на майдані, телеканал TV-4 проводить прямі включення із Тернопільського "Євромайдану" уже третій день. Спостерігайте он-лайн за розвитком подій і у наступні дні акції – на нашому сайті та в ефірі нашого каналу.