додому Новини “Треба вміти лікувати бойові травми”: у ТНМУ ім. Горбачевського триває медичний саміт

“Треба вміти лікувати бойові травми”: у ТНМУ ім. Горбачевського триває медичний саміт

1313
“Польща – Україна” – співробітництво, допомога, розвиток”. Медичний саміт триває в Тернопільському медичному університеті імені Івана Яковича Горбачевського. Захід зібрав місцевих хірургів, студентів, викладачів вишу та польських партнерів. Впродовж двох днів темою для обговорення стане один з медичних напрямків – лікування військових бойових травм. У Тернопільські області пролікували понад 15 тисяч поранених.

Місцеві хірурги, польські партнери, студенти та викладачі Тернопільського медичного університету імені Івана Горбачевськогота зібралися на медичному саміті – “Польща – Україна” – співробітництво, допомога, розвиток”. Конференцію присвятили одній з найважливіших тем – лікуванні військових бойових травм. У Тернопільській області пролікували понад 15 тисяч поранених.

Ольга Ярмоленко, начальниця управління охорони здоров’я Тернопільської ОВА, коментує: “Нам доводилося вчитися, як одномоментно в заклад прийняти 170 осіб. Цього ми вчилися, але ми це робили і робимо”.

Альфред Овоц, голова Польського товариства соціальної медицини і громадського здоров’я, співголова оргкомітету саміту, каже: “У світі мало хто вірить, що війна в Україні скоро закінчиться. То буде довго і дорого. Піде багато крові, грошей, праці і військової техніки. Тому потрібна ефективна медицина, насамперед тут, в Україні. Водночас, що стосується навчань, реабілітації, різних процедур, то і у нас в Польщі”.

Михайло Корда, ректор Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського, голова оргкомітету саміту, каже: “Я дуже сподіваюся, що тематика, що доповіді, які сьогодні прозвучать, будуть корисні вам усім, і вони будуть корисні у вашій майбутній роботі і у вашому майбутньому житті”.

Попри військові дії в країні, на Тернопільщині докладають усіх зусиль для розвитку медичної галузі. Адже вона дозволяє зберегти найцінніше – людське житя.

Загалом, на сьогодні Тернопільський медичний університет імені Івана Горбачевського співпрацює з понад 100 закордонними партнерами. Третина з них – університети, медичні установи, лікарні Польщі. Відтак, студенти тернопільського вишу маю можливість перебувати там на стажуваннях чи практиках.

Медичний саміт “Польща – Україна”: співробітництво, допомога, розвиток” триватиме у тернопільському виші упродовж двох днів. Крім доповідей спікерів, також передбачені майстер-класи. Наприкінці заходу кожен учасник отримає сертифікат.