додому Головні Традиційно у Тернопільському музеї політв’язнів і репресованих молодіжні організації проводять захід “Доба”

Традиційно у Тернопільському музеї політв’язнів і репресованих молодіжні організації проводять захід “Доба”

311
Замість комфортного ліжка – каремат, а замість власної кімнати – стіни слідчого ізолятора КДБ. Традиційно у Тернопільському музеї політв’язнів і репресованих молодіжні організації проводять захід “Доба”. 24 години без гаджетів, соцмереж та спілкування із зовнішнім світом. Який задум акції? Які враження після ночівлі у карцері в цьогорічних сміливців, дивіться далі у сюжеті Назарія Голуба.
24 години у слідчому ізоляторі КДБ без гаджетів та соцмереж. Традиційно у Тернопільському музеї політв’язнів Спілка Української Молоді організовує акцію під назвою “Доба”. Головна мета заходу – поринути в історію про українських борців за незалежність, які зазнали репресій від радянської влади. Доєднуються до акції учасники з різних областей. Марк, до прикладу, приїхав зі Львова, хлопець розповідає: приєднався до проведення доби у в’язниці вдруге.

Марк Дусько, учасник акції “Доба”, коментує: “Загалом ця акція для мене дуже логічна, це хороша атмосфера для всього юнацтва, тут можна зрозуміти, що відбувалося дуже давно, майже сто років тому. В нас не було ні зв’язку, ні засобів комунікації, навіть годинників не було, щоб звернути увагу який зараз час нас повністю дезорієнтували від зовнішнього світу”.

Юнаки та дівчата з’їхалися з різних місць – Тернопіль, Стрий, Львів, Дніпро та Калуш. Протягом 24 годин перебування у карцері учасники окрім занурення у історичну атмосферу, прослухали гутірки та лекції.

Вікторія Сворінь, співорганізаторка акції “Доба”, каже: “Також у нас відбувається мовчанка, люди годину самі сидять в карцерах і вони пишуть собі листи в майбутнє і роздумують про це місце про його атмосферу і що тут відбувалося”.

Цього року доєдналися до акції 28 учасників, віком від 13 до 17 років. Серед них і Анастасія Лакос, яка зустріла свій день народження у карцері, дівчина говорить, що зовсім не шкодує, що провела свій особливий день у такій атмосфері.

Акція “Доба” у Тернополі відбулася вже двадцятий раз поспіль.