додому Новини Традиційна для часу Великого посту Хресна дорога пройде вулицями Тернополя 2 квітня

Традиційна для часу Великого посту Хресна дорога пройде вулицями Тернополя 2 квітня

1278

Традиційна для часу Великого посту Хресна дорога пройде вулицями Тернополя 2 квітня. Ходу очолить Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Української греко-католицької церкви Кир Василій Семенюк. Віряни під час події зможуть спільно помолитися за припинення військових дій та мир в Україні.

Одна із найбільших духовних подій Тернополя – хресна дорога – пройде у Тернополі 2 квітня. О 16-й годині хода вирушить від Архикатедрального собору, очолить її Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

– Маршрут подібно як було в минулому році, ми його трошки змінили. Тому що ми, виходячи з катедри, проходячи вулицю патріарха Йосифа Сліпого, після Руської йдемо завжди через бульвар Тараса Шевченка, через Театральний майдан. Потім ми йдемо попри третю школу, тоді на вулицю Замкову. Не повертаємо попри міську раду до катедри, але таким чином збільшуємо цей наш хресний хід і тоді вже завертаємо попри ЗАГС по вулиці Майдан Волі, йдемо до Катедрального собору, – розповідає голова комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Орест Павліський.

У організації ходи допомагатимуть близько сотні волонтерів. Маршрут триватиме 2,5-3 години. Цьогоріч під час хресної дороги звучатимуть вірші та пісні тернопільського письменника Олега Германа, які він підготував спеціально для події. Також вже традиційно у Тернополі молитимуться за закінчення військових дій на українському сході.

– Ми продовжуємо молитву за мир в Україні. Так співпало, що в цей самий день Всеукраїнська рада церков виступила з ініціативою про проведення молитви за мир в Україні. Вже традиційно хрест, який буде центральним у цій хресній ході, будуть нести і молоді особи, і старші, і представники влади, і представники різних професій, – каже єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Теодор Мартинюк.

– Церква переживає час великого посту і в часі цього посту старається закликати людей до навернення, до зростання духовного, до боротьби з власними пристрастями. І очевидно ці заклики не можуть обмежитися якимось рівнем умовним. ми крім слів потребуємо також і діл. І власне участь у цій хресній дорозі для багатьох християн є таким видимим знаком, таким ділом, яким вони долучаються до цього заклику церкви, – говорить синкел з питань стратегії і розвитку УГКЦ Тернопільсько-Зборівської архиєпархії отець Віталій Козак.

Крім тернополян участь у хресній дорозі візьмуть і гості з інших міст. Зокрема, до неї зголосилась долучитись паломники з Києва – це близько півтори сотні осіб. Священики закликають під час заходу поважати один одного, не штовхатись та бути культурними і взаємоввічливими.