додому АТО Торгівлю з ворогом продовжувати категорично не можна, – Віталій Фидрин

Торгівлю з ворогом продовжувати категорично не можна, – Віталій Фидрин

655

Президент України Петро Порошенко 15 березня підписав рішення Ради національної безпеки і оборони щодо невідкладних заходів із протидії гібридним загрозам нацбезпеці України. Як зазначається у повідомленні прес-служби глави держави, документ ухвалено у зв’язку із суттєвим загостренням ситуації в районі проведення АТО у Донецькій та Луганській областях, насильницьким захопленням українських підприємств, розташованих на території окремих районів Донецької та Луганської областей, зростанням загроз економіці і енергетиці України, що спровоковані свідомими діями терористів, ескалацією агресії з боку Російської Федерації проти України та з метою захисту прав і свобод громадян України, забезпечення національної безпеки. У зв’язку з цим – переміщення вантажів через лінію зіткнення було припинено. 

– Це насправді є першою перемогою, оскільки без того, що зробили хлопці, цього рішення, напевно, ніколи б не було і ця торгівля продовжувалася б безкінечно, а безкінечна торгівля – це безкінечне продовження війни. Тобто, Російська федерація, як агресор, як окупант, фінансування війни проти нас переклала на наші ж плечі. Через корумпованих чиновників, через контрольованих ними ж олігархів ,через усі схеми, про які багато говориться, ми фактично з власних кишень фінансуємо війну проти самих себе, – розказує координатор регіонального штабу блокади торгівлі з окупантами Віталій Фидрин.

Торгівлю з ворогом продовжувати категорично не можна, переконаний Віталій Фидрин. Навіть, якщо це безсумнівно вплине на економіку країни, бо лише після припинення торгівлі з державою-окупантом, Україна стане справді незалежною, каже Віталій Фидрин.

– Потрібно нам вугілля замінити з ОРДЛО чимось, так будь-ласка, Уряд, працюйте! Для того ви заклали ціну світову, працюйте. Є ПАР, є Польща, є інші країни. Давайте припинимо оці ігри і почнемо працювати на енергетичну безпеку держави. Тобто зрозуміємо, що у нас в країні війна. Іноземні інституції також висловили певну свою стурбованість з приводу того, що от, ми щось починаємо блокувати, тому що вони зацікавлені в економічних стосунках з Російською Федерацією, тобто можливо в політичній стабільності цієї країни. Світ переляканий ядерною зброєю, яка є в росіян, – каже Віталій Фидрин.

Окрім економічної окупації, яку завдяки блокаді ОРДЛО і припиненні торгівлі, частково вдалось подолати, Російська федераціє окупує Україну в інформаційній і культурній сферах, каже Віталій Фидрин. Адже у нас до цього часу існують проросійські канали, також великий вплив має православна церква Московського патріархату. Тому Штаб блокади торгівлі з окупантами, скоріш за все, буде трансформовано. Планують зробити це у суботу, 25 березня.

– В суботу у місті Бахмуті відбудеться конференція усіх координаторів та учасників цієї блокади, де мають бути прийняті рішення, куди ми рухаємося далі. Тобто, перший проміжний результат є. Наступним, цілком можливо, що це буде переформатування в штаб деокупації України, чи в штаб звільнення України. Тобто, ми повинні заставити державні інституції працювати в інтересах національної безпеки України. В них є для цього усі можливості. Потрібна політична воля і виконувати те, що зараз потрібно для забезпечення деокупації країни, – розказав Віталій Фидрин.