додому Новини Топ-5 найцікавіших місць Тернопільщини для відвідування

Топ-5 найцікавіших місць Тернопільщини для відвідування

3326

Історичні та природні пам’ятки – основа Тернопільської області, якщо розглядати її через призму туризму та екскурсій. Багаторічна історія залишила своє відлуння, тому на території регіону можна зустріти як палаци у стилі бароко чи неокласицизму, так і класичні будови у стилі романсу. У цій різноманітності нескладно загубитися, тому було виділено ТОП-5 місць, куди варто вирушити.

Відповідна інфраструктура та транспортні розв’язки не складають проблем, щоб дістатися тієї чи іншої визначної пам’ятки. Можна використовувати поїзд Київ – Тернопіль або відправитися автобусом чи особистим транспортом. Не зайвим буде підготувати імпровізований маршрут, щоб за кілька днів відвідати всі пам’ятки.

Топові місця Тернопільщини

  1. Палац Вишневецьких

Основна резиденція княжого двору Вишневецьких. Палац збудовано у стилі класицизму, але доповнюється елементами французького ренесансу. Споруда будувалася українськими, французькими та польськими архітекторами. Було витрачено 30 років, щоб досягти ідеалу в архітектурі. В основі було використано фундамент середньовічного замку, навколо якого і виріс палац Вишневецьких.

Перший поверх – це велика зала на 80 метрів, яка є точною копією зали у Версалі. Парадний вхід оздоблений плиткою небесного кольору. За часів війни замок трохи постраждав, але у 1950-х роках його було відновлено.

  1. Збаразький замок

Визначна пам’ятка збереглася ідеально. Раніше протягом тисячоліття це місце служило резиденцією литовським та польським шляхтичам. Будівництво розпочалося у 1620 році, а ініціаторами були Христофор та Юрій Збаразькі. Проект вони замовляли у Венеції у відомого архітектора В. Скамоцці.

У XVII столітті об’єкт переходить у володіння князя Вишневецького і він вирішує його доопрацювати, використовуючи чотири бастіони для більшої надійності. Сьогодні тут розташувалася етнографічна експозиція, виставка колекції старовинної зброї, а також представлені на розгляд роботи відомого різьбяра по дереву В. Лупійчука.

  1. Василіанський монастир у Бучачі

У XVIII столітті до міста були запрошені отці василіани, тому шляхтич С. Потоцький вирішив збудувати їм монастир для подальшого розвитку богословної школи. Це великий комплекс будівель, де центральним об’єктом є Хрестовоздвиженська церква із дзвіницею. По обидва боки розташувалися корпуси гімназії. За радянських часів монастир був зруйнований, але з 1991 року почалася реставрація.

  1. Домініканський костел у Чорткові

Костел побудований у далекому XX столітті у стилі неоготики. Спочатку він вважався лише як оборонним елементом для монастиря, оточеного бійницями та міцними стінами. Перед початком Першої світової війни костел був повністю перебудований та реорганізований. Сьогодні багато хто вважає його найкращим представником неоготики на території України.

  1. Свято-Успенська Почаївська Лавра

Легендарний комплекс, величезна святиня православної церкви України. На головному вівтарі розташована ікона Божої Матері. Її подарували монастирю далекого 1597 року, і зробила це засновниця – А. Гойська. Сьогодні сюди приїжджають не лише щоби помолитися, а й побачити неймовірний масштаб комплексу.