додому суспільство Теропільські студенти зі Сходу України: питання цілісності України нині як ніколи на...

Теропільські студенти зі Сходу України: питання цілісності України нині як ніколи на часі

460

Питання цілісності України нині як ніколи на часі. Про це говорять студенти, які родом з Східної України, а навчаються у Тернополі. Проблема сепаратизму створена штучно, переконані молоді люди. Особисто робитимуть усе можливе, аби реального розколу країну та народу не було.

Аліна Погребняк родом з шахтарського містечка на Донеччині. З минулого року дівчина навчається та живе у Тернополі, вільно розмовляє як російською, так і українською мовами. Тут знайшла розуміння, довіру та чимало друзів.

– Я таку нейтральну позицію тримаю, так як в нас багато є таких ЗМІ, які підкуплені. Незавжди є правдива інформація, намагаюсь дивитись те, що вдома знають, те, що тут, і аналізувати на свій погляд як воно є. Багато хто підтримує те, що Україна повинна бути цільна, бо єдність в нас, якщо вона буде цільна, то все буде добре, – вважає студентка Аліна Погребняк.

Сашко Капелюх також тернопільський студент з Дніпропетровської області. Хлопець каже, єдине, чим відрізняється схід чи захід – активністю. Тернополяни та львівяни вражають ініціативністю та патріотизмом, про це Сашко розповідає вдома у містечку Жовті води на Дніпропетровщині.

– Люди тут  привітні, ніяких утисків немає, на рахунок того, що я з Східної України. Навпаки це якось зближує, вони цікавляться ситуацією на сході, чи ми підтримуємо. Я важаю, що ми повинні бути єдиним народом і підтримувати національні інстереси, – говорить Олександр Капелюх.

Розмови про розподіл України штучні, каже і студентка з Мелітополя Запорізької області Наталя Цаль. У Тернополі навчається уже другий рік. Дівчина каже, українці мають прийти до єдиного рішення  – мирного.

– Я вважаю, що це більш провокативне питання, бо багато ЗМІ висвітлюють недостовірні факти, і питаються підбурити народ на повстання, я недавно бачила інформаію, про те, що в мене в городі танки їздять, і я дуже злякалась, телефоную до своїх, вони кажуть ні, нічого немає, все спокійно. Я вважаю, що треба розмовляти з людьми, бо і з заходу і з сходу є якісь провокатори, і звичайно Україна має бути єдина, – каже Наталя Цаль.

Студенти нині як ніколи єдині, від заходу до сходу, від Півночі і до Півдня, робитимуть все можливе для збереження цілісності нашої країни.