додому надзвичайне Тернополянину, який зберігав у гаражі зброю, загрожує від 3 до 7 років...

Тернополянину, який зберігав у гаражі зброю, загрожує від 3 до 7 років в’язниці

465

16Більше шести найменувань зброї вилучили працівники управління боротьби з організованою злочинністю у тернополянина. За словами Дмитра Різника, начальника відділу УБОЗ УМВС України в Тернопільській області вони отримали інформацію про те, що в Тернополі на Східному масиві чоловік в гаражі зберігає зброю. Туди одразу виїхала оперативна група.

– Під час проведення обшуків за місцем проживання особи ми виявили предмети схожі на автомат «Калашніков», на РПГ -18, пістолет ПМ, пістолет «ЗОРАКІ» іноземного виробництва, а також ще один пістолет іноземного виробництва «Сафарі». Крім цього виявили пневматичну зброю марки «Хатсан» іноземного виробництва.

Зброю вилучили та направили на експертизу до обласного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру. У ході перевірки стало відомо, що пусковий пристрій до РПГ-18 уже використаний і загрози для оточуючих не ніс.

– Нам на дослідження надійшов предмет, який є пусковим пристроєм до реактивної протитанкової гранати РПГ-18, в народі називають «МУХА», – розповів старший експерт-вибухотехнік НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській областіТарас Судомир. – Він є одноразовим. Його призначення – ураження броньованої техніки, а також сил противника, які перебувають у легких укриттях. Даний предмет не являє собою небезпеки, бо уже використаний.

Передали фахівцям і пістолет, схожий зовні на «Зоракі». Під час експертизи стало відомо, що зброя із сигнальної перероблена в бойову.

43Петро Майка, експерт сектору балістичних і трасологічних експертиз НДЕКЦ при УМВС України в Тернопільській області стверджує, що даний пістолет призначений для стрільби 9мм сигнальними шумовими патронами, але його переробили на бойовий і тепер можна використовувати свинцеві кулі.

Жодних дозволів та документів на зброю у тернополянина не було. Зберігалася вона у коробках та на полицях в гаражі. Наразі правоохоронці встановлюють звідки і хто її передав чоловікові. Відомості про подію внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 263 ККУ – незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Санкція статті передбачає від 3 до 7 років позбавлення волі.