Головна Головні Тернополяни, які мають квартири площею понад 60 кв. м, платитимуть податок на...

Тернополяни, які мають квартири площею понад 60 кв. м, платитимуть податок на нерухомість

1090

vlcsnap-2016-01-26-17h25m30s714Відтепер тернополяни, які мають квартири площею понад 60 квадратних метрів, платитимуть податок на нерухомість. Таке рішення сьогодні на сесії прийняли депутати Тернопільської міської ради. Раніше такому оподаткуванню в Тернополі підлягали квартирні помешкання від 70 метрів квадратних. Тернопільські депутати запевняють, що рішення про оподаткування нерухомості площею від 60 метрів квадратних вимушене і відповідає вимогам діючого законодавства.

– Раніше міська рада мала можливість надавати пільгу і ми надавали пільгу по сплаті даного платежу всім тернополянам, які квартири в розмірі до 70 квадратних метрів. Зараз нас держава зобов’язала провести у відповідність і максимальні розміри пільги – це 60 квадратних метрів. Тобто всі, хто мають квартири до 60 м, не будуть сплачувати податок на нерухомість. Ті, хто мають більше 60 м, будуть сплачувати податок на нерухомість і також пільга залишається в розмірі 120 м для власників житлових будинків. Якщо квартира буде більше ніж 300 м, а будинок більший, ніж 500 м, то сума податку буде становити 25 тисяч гривень на рік, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Ставку податку, як для житлової так і не житлової нерухомості, міська рада не змінювала – 1 %, хоч законодавство вже дозволяє її підняти до 3%. Також на сесії міської ради прийняли низку змін до бюджету Тернополя. Частину з них теж називають вимушеними, бо довелося підлаштовуватися до держбюджету на 2016 рік, прийнятого Верховною Радою в кінці 2015 року (міський бюджет на 2016 рік в Тернополя затвердили до цього). У змінах є плюси та мінуси для різних категорій населення.

– Замість того, щоб добавити кошти на фінансування освітянам і медикам, держава забрала ще 50 мільйонів з цих статей, тобто це означає, що пошук цих 50 мільйонів, швидше всього, ляжуть на витрати міського бюджету Тернополя. Замість того, щоб ремонтувати дороги, двори і дитячі садочки – треба буде давати зарплату лікарям і вчителям. Наступне питання – збільшено дохідну частину за рахунок тих податків, які зростають, крім того будуть передбачені кошти, які будуть виділені для фінансування профтехучилищ і Технічного коледжу, оскільки ці витрати покладені також, поки що, на плечі міського бюджету. Виділено понад 2 мільйона гривень для безкоштовного харчування в закладах, навчальних закладах, дітей з пільгових категорій, а також дітей учасників антитерористичної операції, – каже Сергій Надал.

Також серед змін до бюджету передбачили 2 мільйони для підтримки комунального підприємства “Тернопільводоканал”, яке частково у скруті через боржників і звідси боргів за електроенергію. І 2 мільйони 700 тисяч гривень виділили на потреби “Міськтеплокомуненерго”, аби належно допрацювати опалювальний сезон.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here