додому Новини Тернополяни вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Тернополяни вшанували пам’ять жертв Голодоморів

612

Тернополяни вшанували пам’ять жертв Голодоморів. На Театральному майдані виклали зі свічок великий хрест, а священослужителі провели молебень. А згодом небайдужі пройшлися ходою до Церкви Різдва Христового.

Голодомори забрали життя мільйонів українців. Упродовж десятиліть про масове вбивство людей штучним голодом забороняли навіть згадувати. Тепер же у четверту суботу листопада по всій Україні, і не лише, вшановують пам’ять жертв страшного геноциду.

– Жахлива статистика, статистика, яка показувала, шо щогодини могло вмирати від півтора тисячі людей. Щодоби. Понад тридцять шість людей від голоду. І за роки, сотні тисяч сіл вимирали по всій Україні, – говорить голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

У Тернополі на Театральному майдані громада, владники, військові, рятувальники та священослужителі зібрались, аби згадати страшні події 1932-33, а також Голодоморів 1921-22 та 1946-47 років.

– Комуністична Росія знищити Україну не лише фізично, не лише духовно. Знесилений, зморений голодом, холодом народ України мав стати на коліна, їхня генетична пам’ять мала бути стерта на завжди. Так, щоб вони і мріяти не бажали про будь-яку свободу або незалежність. Але українська нація вистояла, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

За душі жертв голодомору прочиталали молебень.

Також на Театральному майдані тернополяни виклали великий хрест із свічок. А згодом пройшли ходою до Церкви Різдва Христового.