додому Новини Тернополяни проведуть добу в камерах слідчого ізолятора КДБ

Тернополяни проведуть добу в камерах слідчого ізолятора КДБ

557

vlcsnap-2016-01-28-19h11m57s15229 січня українці в черговий раз згадають героїв Крут. До роковин бою під Крутами у Тернополі проведуть щорічну акцію “Доба”. Триватиме вона 24 години, з 10 ранку суботи 30 січня до 10 годину ранку неділі 31 січня. Учасники заходу добровільно пробудуть цю добу в камерах слідчого ізолятора КДБ  в Тернопільському історико-меморіальному музеї політичних в’язнів. Без мобільного зв’язку, із їжі – вода, хліб та перегляд документальних історичних фільмів.

Кожного року тернопільський осередок Спілки української молоді проводить акцію “Доба”. Вона присвячена річниці бою під Крутами.

– Акція відбувається в приміщенні музею політичних в’язнів. Починається вона в 10 годині в суботу 30 січня, закінчується в 10 годині в неділю 31 січня. Закінчується літургією. Кожного року програма акції включає в себе перегляд фільму, гутірки, розповіді на історичну тему про Крути, про різні події історичні, зустріч зі священником, – розповідає заступник голови тернопільського осередку СУМ в Україні Віталій Дзюбак.

За останні роки у “Доби” з’явилась нова волонтерська частина програми, де учасники акції роблять щось для бійців АТО.

– Цього року ми будемо плести вервечки для бійців, які потім будемо передавати. Також цього року є така умова, що кожен учасник повинен принести із собою якусь книжку для бійця, – говорить заступник голови тернопільського осередку СУМ в Україні Віталій Дзюбак.

Аби стати учасником акції, потрібно зголоситись у музеї політв’язнів та виконати певні умови, кажуть організатори.

– Може взяти участь будь-хто, який готовий до таких обмежених умов. Обмежене харчування: хліб, мівіна, чай, можливо печиво. Ну і без мобільного зв’язку.

Окрім “Доби” у Тернополі проводитимуть й інші заходи з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут. Так, 29 січня на Театральному майдані відбудеться інсценізація подій під Крутами.