додому Головні Тернополяни можуть безоплатно отримувати правову допомогу

Тернополяни можуть безоплатно отримувати правову допомогу

684

Українці мають право на безоплатну правову допомогу. Це забезпечує проект “Я маю право”- створений міністерством юстиції України, у 2017 році. З того часу на Тернопільщині фахівці надали майже 4 тисяч, різного роду, консультацій та роз’яснень. Кажуть, найчастіше люди звертаються з питаннями спадкового права, щодо реєстрації права власності та стягнення аліментів.

Девіз проекту “Я маю право!”: Знаю! Дію! Захищаю! Одним з ключових елементів, який забезпечує його реалізацію – це  надання громадянам безоплатної правової допомоги.  У рамках проекту, протягом чотирьох місяців дві тисячі сімнадцятого року, працівники органів юстиції  здійснили близько трьох сотень виїзів у різні куточки Тернопільшини: села, міста та об’єднані територіальні громади, для того, щоб роз’яснити та проконсультувати мешканців щодо захисту прав людини.

При цьому працівниками надано понад 3.5 тисячі різного роду консультацій і розяснень. Найчастіше з питаннями які звертаються громадяни – це є щодо питань спадкового права, щодо реєстрації права власності, зокрема земельних ділянок. Порядку стягнення аліментів, стягнення заборгованості і заробітної плати, щодо порядку видачі свідоцтва на право про спадщину, – розповідає перший заступник ГТУЮ в Тернопільській області ТЯТЯНА ВОВК.

Мета  проекту “Я маю право!”- підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це загальнонаціональний правопросвітницький проект, який реалізується Міністерством юстиції України. Серед його здобутків – запуск низки законодавчих ініціатив.

-Починаючи від “Маски-шоу стоп”. Про яке ми спілкувались, про заборону обшуків на території підприємств. Для чого необхідна обов’язково присутність адвоката, відео та аудіо зйомка. І аліменти, і проти насильства в сім’ї, дуже багато ініціатив мін’юсту , які знайшли підтримку в органі законодавчої влади і які, на даний час, діють, – каже начальник ГТУЮ у Тернопільській області ЕДУАРД КОЛЬЦОВ.

“Я маю право!” називають одним із найграндіозніших проектів Міністерства юстиції України, адже він активно розвивається. Працівники головного територіального управління юстиції в Тернопільській області кажуть, цього року надали близько тисячі консультацій.