додому Новини Тернополяни до 1 липня можуть обрати форму управління та обслуговування у багатоквартирному...

Тернополяни до 1 липня можуть обрати форму управління та обслуговування у багатоквартирному домі

435

osbbЖеки чи об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Тернополяни, які живуть в багатоквартирних будинках, до 1 липня 2016 року можуть обрати форму управління та обслуговування у своєму домі. Якщо ж будуть пасивними, то після цієї дати управлінця їм призначать, тобто їх будинок надалі обслуговуватимуть приватні підприємства (колишні ЖЕКИ). “Об’єднання “Самопоміч” ініціювало у Тернополі загальноміську кампанію “Стань господарем у своєму будинку”. Мешканцям міста розповідають про нововведення в законодавстві, умови і перспективи створення ОСББ.

Можливість самостійно обирати управлінця свого дому люди отримали у законі про особливості здійснення прав власності в багатоквартирних будинках, який вступив в дію ще 1 липня 2015 року. У цьому законі передбачено три форми управління – індивідуально співвласниками, “жеками”, або ж створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Право вибору люди мають до 1 липня 2016 року. Якщо до цієї дати не визначаться – управлінця їм призначать і очевидно, що це буде якийсь із жеків, чиєю роботою мешканці не завжди задоволенні, кажуть в тернопільському “Об’єднанні “Самопоміч”. Відтак активісти вирішили провести загальноміську кампанію “Стань господарем у своєму будинку”. Тернополянам розповідають про нове законодавство, перспективи і умови створення ОСББ.

– Де є ОСББ, там є завжди порядок і господар. Всі бачать, всі наші мешканці жаліються на діяльність, на дії приватних підприємств, тих самих жеків і тому ми надаємо альтернативу жекам. Ми збираємо ініціативних мешканців в будинках і також можемо підходити до даних їх співвласників багатоквартирних будинків і також розказувати про їхню долю і яку вони мають право вибрати форму управління в свому будинку і хто є господарем на самому ділі в вашому будинку, – розповідає голова ГС “Рада голів ОСББ” Тернополя, депутат фракції “Об’єднання “Самопоміч” в міськраді Тернополя Сергій Лупак.

– Ми залучили фахових юристів, голів кращих ОСББ Тернополя і проводимо такі навчальні заняття на яких мешканці можуть самі визначитися, яку саме форму їм обрати управління будинком. Відповідно, якщо вони обирають варіант створення ОСББ, то ми зразу надаємо їм фахові покрокові інструкції створення, реєстрації, здійснення ефективного управління ОСББ. Зареєструватися на ці навчання можна за телефоном 098 207 27 27, або завітавши до нас на офіс, Бульвар Шевченка 16, нижче ЦУМу, – каже голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” в міськраді Тернополя Андрій Грицишин.