Головна культура Тернополянка написала казку “Світлячок-охоронець” про загиблого бійця Андрія Дрьоміна

Тернополянка написала казку “Світлячок-охоронець” про загиблого бійця Андрія Дрьоміна

698

vlcsnap-2015-05-27-15h15m14s13Впевнений, щирий та із веселим норовом. Такі риси мав тернополянин Андрій Дрьомін, який загинув під Іловайськом. Такий же і Світлячок охоронець із однойменної казки авторки Дзвінки Торохтушко. Історія патріотична та біографічна, для читачів від двох років до сто двох. Бо події, які відбуваються у казковому світі, дуже нагадують українське сьогодення. Сьогоді о 18:00 у Палаці Кіно вшанують пам’ять атовця Андрія Дрьоміна. На літературний вечір-реквієм запрошують усіх охочих.

Книжка – із двох частин. Казка “Світло рідного дому” Олени Степової – вимушеної переселенки із Луганщини, яка на батьківщині через війну втратила все – про дім та затишок. “Світлячок-охоронець” тернополянки Любові Бурак, яка працює під псевдонімом Дзвінка Торохтушко, про її друга Андрія Дрьоміна, на псевдо Світляк, який загинув під Іловайськом. Казковий Світлячок разом із іншими звірями, комахами та птахами змушений стати на захист свого дому – рідного житнього поля.

– На житнє поле летить саранча, яка кричить “Рожь”. І вона хоче знищити, зжерти наше житнє поле, і світлячок стає його захищати. Тобто, це фактично війна, там павучки плетуть сітки. Пташки її ловлять цю сарану, вони її зупиняють, знищують. Там навіть є жуки, які акуратно вкладають саранчу в українську землю, щоб та гарно родила для майбутніх поколінь.  Історія про Світлячка закінчується тим, що він іде жити до коваля в хату. Наш Світляк також був ковалем, – розповідає автор книги “Світлячок-охоронець” Дзвінка Торохтушко.

Казка патріотична та біографічна. У сміливого Світлячка із книжки – риси, як у Світляка Андрія Дрьоміна.

– Впевненість, наполегливість, бажання досягти мети. Вони там є. Щирість, відвертість, веселий якийсь такий норов.

Світлячок перемагає вражу навалу. Саме впевненість у перемозі ми повинні виховувати у наших дітях, переконана авторка казки “Світлячок-охоронець”.

– Я вважаю, що нам треба виховувати в дітях зараз не стільки бажання, не стільки віру в перемогу, як повністю міняти психологію. Ми живемо ідеєю загинути за Україну, а я говорю, що ми повинні жити для України, ми повинні перемагати заради України, будувати цю Україну. Ми повинні виховувати в дітях психологію переможця.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here