додому суспільство Тернополяни зустрічали поїзд “Будапешт-Москва” з квітами

Тернополяни зустрічали поїзд “Будапешт-Москва” з квітами

444

"Тернопіль проти війни" – з такою акцією городяни сьогодні завітали на залізничний вокзал міста. Там активісти зустрічали російський потяг "Будапешт – Москва". Люди сподіваються, що зможуть переконати громадян Росії не починати війну з Україною.

Руслан про акцію "Тернопіль проти війни" дізнався через інтернет. Хлопець розповідає, що має багато друзів у Росії, близько чотирьох років закоханий в дівчину-росіянку. Він не бачить жодних причин для ворожнечі між українцями і росіянами, а ще прагне миру між двома країнами:

– Зараз дуже багато інформаційної атаки з обох сторін стосовно того, хто ми є і ким ми не є. Вирішим підтримати, бо мені здається, що зараз це дуже важливо, коли ми не ведемо війни між собою, а просто показуємо, що насправді ми любимо одне одного і незважаючи на те, що нас намагаються розділити політики. Насправді нам ніщо не заважає жити дружно, спілкуватися. Нас поєднують звичайні людські якості.

Сьогодні в обід небайдужі тернополяни організувалися через соцмережі і вирішали діяти – мирним шляхом залагодити конфлікт у Криму. Замість сидіти біля екранів телевізорів вирішили напряму поспілкуватися із росіянами. "Наш мир має бути здобутий словом, а не зброєю", – так вважають учасники акції. О першій дня через Тернопіль проїжджає потяг "Будапешт-Москва". Саме до цих "іногородніх" пасажирів і зверталися тернопільські активісти із закликами "Ми за мир", "Крим це Україна", "Ні війні". На те, аби закликати росіян пристати на мирну пропозицію тернополян, в активістів було лише шість хвилин – стільки триває зупинка потяга в нашому місті. Зустрічали росіян так, як рідко зустрічають звичайних пасажирів, зі стягами, квітами і листівками, а ще мали при собі добрі наміри і щирі посмішки. Щоправда росіян на платформу вийшло мало, а чи не найсміливішими виявились провідники.

– Деякі були проти, проводніки не пускали в вагон. Але наша міліція лінійна вокзалу допомогла, запустила нас у вагони. Люди підтримують, це не від людей залежить. Люди там просто дезінформовані, вони хоч і дивляться телевізор, але їм просто перекручують інформацію, – вважає організатор акції "Тернопіль проти війни" Василь.

Ідея виникла спонтанно, кажуть організатори. Хотіли показати, пояснюють, що у Тернополі живуть мирні люди. Плакати малювали самі, а квіти на акцію пожертвували підприємці з квіткового ринку. Чимало пасажирів на доброзичливість тернополян відповіло взаємністю. Віддячив за теплий прийом у Тернополі один із пасажирів потяга, заспівавши "Пісню про рушник". До того ж виконав її до останнього слова і мало не проґавив свій потяг.