додому АТО 6 грудня українські військові відзначають День збройних сил України

6 грудня українські військові відзначають День збройних сил України

980

6 грудня українські військові відзначають професійне свято – День збройних сил України, встановлений Верховною радою у тисяча дев’ятсот дев’яносто третьому році. У Тернополі з нагоди свята провели цілий ряд заходів. На Микулинецькому кладовищі відбулась панахида за полеглими воїнами України, учасниками АТО, а на Театральному Майдані влада міста та області вітала діючих військових за бойові заслуги.

Володимир Колоднюк – у війську вже 15 років. Чотири дні тому чоловік повернувся із зони АТО, де перебував три з половиною місяці. Служба тут і там кардинально відрізняється, каже Володимир Колоднюк, як і настрій та моральний стан військових.

 

-Тут мирне небо, а там настрій такий піднесений в бойовому плані. Люди постійно піднесені, морально-психологічний стан, я рахую, що високий. Тобто. вони знають, за що вони стоять – своя територія, своя земля.

В обов’язки Володимира Колоднюка на Сході входило піднімати бойовий дух своїх військових побратимів. Чоловік каже – зона АТО – це не лише постійні постріли, смерті та страх за життя. Різні культурні заходи, перегляд фільмів, музичні вечори – те, що об’єднує, згуртовує військових, і дає їм наснаги до подальшої боротьби.

-От людина хоче якоїсь розрядки, якоїсь зміни обстановки. Навіть непрофесійні співаки як приїжджають, і вони просто просять: “І ще і ще, і “на біс”.

За відданість своїй справі, патріотизм, відвагу Володимира Колоднюка та інших військовослужбовців Тернопілля вітала влада міста та області. Захисникам України дякували за їх мужність і дарували подяки та подарунки.

– Сьогоднішні збройні сили є гідними послідовниками кращих традицій своїх попередніх героїв. В цей день, вітаючи вас, хочу в першу чергу сказати слова вдячності всім військовим за ваш героїзм, за ваш вклад в збереження миру і цілісності нашої країни. Сьогодні хочу низько вклонити голову перед пам’яттю всіх тих, кого немає з нами, хто віддав своє життя, охороняючи Укараїну. Сьогодні ми ще раз говоримо слова вдячності, шани і поваги матерям і сім’ям наших загиблих героїв.

Окрім військовослужбовців та влади, участь в урочистих заходах, приурочених Дню Збройних Сил України взяли представники духовенства, громадськості та волонтери. У своє професійне свято військові бажали собі і Україні лише одного.

-Мирного неба, щоб менше падали снаряди, менше літали кулі.