додому Новини Тернополян запрошують взяти участь в акції “Український Донбас”

Тернополян запрошують взяти участь в акції “Український Донбас”

645

vlcsnap-2016-02-12-17h22m00s592Тернополян запрошують взяти участь в акції “Український Донбас”, яку організували у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці. Тут збирають україномовні книги, щоб популяризувати їх і власне, українську мову, на території Донбасу. Ініціатива проведення такого заходу належить Міністерству культури України. Зібрані книги передадуть у бібліотеки Мар’їнського району Донецької області та Сватівського району, на Луганщину.

За минулий рік у Тернопільській обласній універсальній науковій бібліотеці, організовуючи різні акцій, зібрали понад 4,5 тисячі книг. Вони передавали їх на Схід, вручали воїнам та бібліотекам. Кожного разу тернополяни активно долучались до таких заходів. Цього разу у бібліотеці організували акцію “Український Донбас”.

– Нещодавно в Тернопільській обласній науковій бібліотеці розпочата благодійна акція, ініційована Міністерством культури України, “Український Донбас”. Яка ж мета цієї акції – збір книжок для бібліотек Мар’їнського регіону Донецької області та Сватівського району Луганської області, – розповідає завідувач відділу міського абонементу Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Тетяна Ковалькова.

У такий спосіб прагнуть популяризувати українську мову та україномовні книги на території Донбасу. Особливих побажань чи вимог до книжок немає. У бібліотеці раді, коли тернополяни приносять різні книги, адже на Сході їх не вистачає.

– Тернополяни вже досить активно відгукнулися до цієї акції щодо збору книжок для бібліотек. І ось вже майже за тиждень до нас надійшло понад 70 книг. Тернополяни приносять книги різноманітної тематики. Ось тут можна побачити “Історію Запорізьких козаків”, історичні романи авторів українських, також “Історію України” Грушевського і багато зарубіжної літератури, є довідкова література, є навіть книги англійською мовою. Тернополяни несуть тому, що хочуть підтримати ці бібліотеки, які не так багато мають літератури українською мовою, – каже Тетяна Ковалькова.

 

Триватиме акція “Український Донбас” у бібліотеці увесь рік. Тож кожен хто хоче долучитись до неї зможе принести книги туди.