додому благоустрій Тернополян запрошують утеплювати домівки та економити

Тернополян запрошують утеплювати домівки та економити

505

i_008Тернополян запрошують долучатись до «Програми енергоефективності, енергозбереження та термомодернізації житлового фонду Тернополя», яку затвердили депутати міської ради. Згідно з нею передбачено співфінансування на утеплення будинку: 70% грошей буде виділятися з міського бюджету, а інші 30% повинні надати самі мешканці будинку.

Досвід перейняли у європейських країнах. Там програми модернізації житлового фонду діють вже понад 10 років.

– Найбільшими споживачами енергоносіїв є житло, населення, і бюджетні установи. Якщо брати по населенню – то це орієнтовно 5 млн.кв.м житлового фонту. Споживають вони в рік енергоносіїв, тепла, орієнтовно 130 млн. кіловат. Такий самий житловий фонд в Німеччині споживає всього навсього в межах 10 млн, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Аби утеплити будинки за системою співфінансування тернополян закликають об’єднуватись в ініціативні групи.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Утеплення фасадів дозволяє зекономити до 40% тепла

– Ми не ставили перепони, щоб це було лише ОСББ. Це може бути будь-яка юридична особа, це мае бути будинковий комітет, це може бути управитель чи балансоутримувач. Але щоб хтось цю роботу організував, бо в кінцевому результаті буде відкритий єдиний казначейський рахунок, на який будуть кинуті кошти з бюджету із рахунку якоїсь юридичної особи, – каже завідувач сектору енергозбереження управління ЖКГ ТМР Павло Савечко.

Також сьогодні презентували оновлений сайт управління ЖКГ Тернополя. Його адреса в інтернеті – komun.te.ua. Тут можна слідкувати за новинами, оплачувати комунальні послуги, слідкувати за тарифами на них, а також подавати показники лічильників.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Один із способів утеплити житло – замінити вікна та двері на теплозберігаючі

– Сьогодні любий мешканець, любий споживач може звернутись до управління ЖКГ зі своїми особистими проблемами, які в нього виникають, там, скажімо, нарікання на роботу, безпосередньо заповнивши форму, – каже начальник приватного підприємтства “Східний масив” Михайло Дереворіз.