додому Новини Тернополян запрошують на Шумщину відчути повстанський дух та побут

Тернополян запрошують на Шумщину відчути повстанський дух та побут

685

АнтонівціТернополян запрошують на «Луни повстанського краю» до Антонівців, на Шумщину.  В рамках відзначення 75-ї річниці утворення Української Повстанської Армії з 13 до 15 жовтня у селі, де вперше створили штаб УПА,  усі, хто туди завітають, зможуть стати учасниками різноманітних дійств. 

Історичне село Антонівці, Шумського району. У лісах, поблизу цього наслеленого пункту, українські захисники з різними ідеологічнимим поглядами об’єдналися, аби звільнити українські землі від окупантів і створили штаб УПА “Південь”. З того часу минуло 75 років. Аби відзначити знаковий день, з 13 до 15 жовтня тернополян запрошують проникнутися тамтешньою атмосферою та пройтися стежками, якими ходили захисники.

– Пройти блокпост. Дати відповідь. А їх буде три в нас блокпости. Один біля траси, біля стіжка. І в самому лісі. Ну, так, власне, щоб людина прийшла до того штабу, – розповідає начальник управління культури Тернопільської міської ради Олександр Смик.

У місці призначення гості заходу потраплять на територію, котра 13 жовтня стане простором повстанців.

– Якщо ви знаєте, там є фактично штаб, місце для штабу. Ми відкриваємо ще криївку, відкриваємо конюшню, відкриваємо пекарню, реальну пекарню, де буде пектися хліб, і всі, хто там буде перебувати, зможе скуштувати повстанського хліба. Ми відкриваємо оновлені навчальні класи, – говорить заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Юрій Юрик.

У рамках фестивалю діятиме історичний вишкіл про бандерівський рух. Проте, щоб події того часу були не лише у книжках, але й наживо, організатори реконструйовали життя повстанців.

– Бій розглядаєм як частинку реального бою, просто в іншому місті він відбувся. Бої відбувалися декілька раз, але в самому тому лісі, як такого бою, ми могли там не побачити, – каже Олександр Смик.

Окрім цього, у день відзначення 75-ої річниці утворення УПА, заходи пройдуть і в Тернополі. У місцевих школах встановлять меморіальні дошки, присвячені повстанцям нашого краю.