додому Новини Тернополян закликають завчасно долучатись до прибирання на кладовищах

Тернополян закликають завчасно долучатись до прибирання на кладовищах

1449

1 листопада, у День всіх святих, в українців прийнято поминальною молитвою згадувати померлих та відправляти панахиди. Комунальні служби Тернополя до цього дня готуються заздалегідь та закликають тернополян приєднатись до прибирання.

1 листопада Римо-Католицька Церква святкує День всіх святих, а наступного дня — спомин всіх померлих вірних. У цей день в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, існує традиція відвідувати могили родичів, відправляти там панахиди. На тернопільських кладовищах люди традиційно прибирають і запалюють свічки.

– В нас такі два важких періоди, є 1 листопада і Пасха. Як правило, люди приходять і активно прибирають могили, і нам, відповідно, треба збирати це все. В цьому році люди завчасно почали прибирати, справляємся і вспіваємо, – розповідає начальник СКП “Ритуальна служба” Сергій Тлумацький.

Служби, які прибирають територію міста, також причетні до заходу: розчищають підїзні шляхи та підходи до Микулинецького, Підгороднього та Львівського кладовищ.

Кладовище — це святе місце, адже там спочивають ті, хто відійшов у вічність. Начальник СКП “Ритуальна служба” Сергій Тлумацький закликає тернополян та гостей міста не зволікати та своєчасно приєднатися до прибирання на могилах рідних, аби служби встигли заздалегідь вивезти відходи.