додому надзвичайне Тернополю загрожують підтоплення

Тернополю загрожують підтоплення

499

 

Тернополю загрожують підтоплення. Вже на день середи, 30 січня, синоптики прогнозують до чотирьох градусів тепла. Комунальники міста запевняють, що вже готуються до танення снігу, якого цієї зими випало чимало.

– Якщо не будуть почищені дощеприймальні решітки, то, відповідн,о вода буде стояти у всьому місті. а їх є понад чотириста. На даний час ми не чекаєм, що буде завтра потепління. На даний час вже другий день комунальники працюють і зливові решітки повністю очищають. Яким чином: метр по периметру біля решітки, забирають решіточку, вичищають в середині, бо там лід, вона може просто не проходити, очищають саму решітку, ставлять на місце. Таким чином вже половину решіток прочищено, – пояснює заступник начальника управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

Комунальники вже готують стоки у прибудинкових дворах, аби тала вода могла стікати до приймальних решіток каналізації. У тих дворах, де дорога має ухил в бік будинків, каже Олег Соколовський, двірникам доведеться вимітати воду підручними засобами. Іще одна проблема – тротуари.

– Не забуваєм, що випало багато снігу. Що це говорить – що всі тротуари, в нас є вали снігові, так, і якщо тане сніг, вся вода лишається на тротуарі. Їй нема куди втікти, відповідно люди змушені ходити по воді. Що для цього треба – поробити відповідні проходи, рівчачки, які би пробили би, бо сніг ми вивезти не можемо на даний час, тобто треба пробити проходи щоб вода, водовідведення, ішла в ті самі зливові, в каналізацію. Відповідно всі ці доручення дані на нараді керівників, про це знають начальники жеків, це знає наше КП "ТМШЕД", всі служби комунальні, які задіяні, знають що робити, – розказує Олег Соколовський.

Підготувавши місто у такий спосіб, уже під час самої відлиги, каже Олег Соколовський, комунальні служби зможуть зосередити свою роботу, а відтак – оперативніше ліквідовувати наслідки можливих підтоплень, які локально виникатимуть у місті. За прогнозом синоптиків потепління, яке проявлятиметься на Тернопільщині плюсовою температурою вдень, протримається щонайменше до кінця січня. Початок лютого попередньо прогнозується із температурою близько нуля.