додому Головні Тернополяни здавали кров для онкохворих дітей

Тернополяни здавали кров для онкохворих дітей

526
Найтепліший день донора. У Тернополі збирали кров для онкохворих дітей. Таку ж акцію організували у Чернівцях, Миколаєві, Кропивницькому та Вінниці. У Файному здати кров для дітлахів прийшло майже 3 десятки людей. Серед них і наша Анастасія Солтисяк. Редакторка новин перевірила на собі, чи складно стати донором і готова розказати, яких правил варто дотримуватись до та після донації. Подробиці далі.
Для того, щоб стати донором – спочатку потрібно зареєструватися у центрі переливання крові. Згодом – пройти невеличке анкетування. А тоді – перевірити стан здоров’я у кабінеті лікаря. Важливо, щоб ви не мали протипоказань. Якщо є хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, – отже донором стати не можете тимчасово або взагалі.

“Якщо ви здаєте кров вперше, як і я – то медики візьмуть у вас кров із пальця – для того, щоб визначити її групу і резус фактор. До речі, часто у людей хибна інформація щодо своєї крові”, – розповідає Анастасія Солтисяк.

Їжа, спожита донором перед здачею крові, має надзвичайно важливе значення. Якщо у вас виявлять певні речовини в крові, то її просто не переллють пацієнтам. Сьогодні у центрі переливання крові зібрались люди прийшли, аби допомогти онкохворим дітям. У великій світлій кімнаті кожен охочий може залити своїх 450 мілілітрів крові.

Богдан Бартош, волонтер ДонорUA, коментує: “Сьогоднішня акція називається найтепліший день донора. Ми його робимо вже другий раз. Людина, яка здає кров, могла себе відчути таким Миколаєм. Тобто, зробити добру справу до Нового року”.

Натомість – організатори подбали, аби усі, хто не пошкодував своїх часу та крові – подарунки від партнерів. Подібну акцію організували у Чернівцях, Миколаєві, Кропивницькому та Вінниці. У Тернополі, здати кров для онкохворих дітей загалом прийшло 26 мешканців Тернополя та області, це майже 12 тисяч мілілітрів крові.