додому суспільство Тернополяни висловили свої думки щодо подій в країні

Тернополяни висловили свої думки щодо подій в країні

543

Обуренню українців після подій ночі на 30 листопада, коли беркутівці жорстоко розігнали «Євромайдан», не має меж. Сьогодні люди вийшли на Театральний майдан Тернополя, аби висловити своє незадоволення та  свої вимоги, які цього разу були більш радикальними.

30 листопада близько четвертої ранку “Беркут” силою розігнав на Майдані Незалежності у Києві мирну акцію протесту проти відмови влади підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом. 35 людей затримали. За медичною допомогою звернулося ще 35 учасників “Євромайдану”, з них семеро госпіталізували. Серед постраждалих двоє громадян Польщі.

В інтернеті з’явилася інформація про список постраждалих та тих, кого досі не можуть знайти. Таблиця Євромайдан SOS дозволить родичам і правозахисникам допомогти цим людям, знайти їм медиків і юристів. Серед постраждалих є мешканці Тернопільщини. Зокрема, чоловіка з Теребовлянського району затримали, а учасник “Євромайдану” з Борщівщини в списку серед пропалих.

Олег, учасник Тернопільського народного віче: “Є досить багато людей, які пропали безвісти, яких мали доправити в лікарні, які були дуже сильно побиті. Половина з цих людей. не були доправлені до лікарні. Вони просто пропали безвісти, зараз до них не можна додзвонитися, їх просто не має”.

Опитування: “Мені дуже обідно, що в Києві сталася така подія, це жорстокі люди, як так можна поводитися з нацією. Ми є українці, ми є люди, і такі самі люди нас били. Били тих людей, які перебували в Києві”.

Богдан Левків, міський голова Тернополя (2002-2006 р.р.): “Смуток на серці охоплює, тому що це все замішене на крові, на дитячій, на жіночій, на українській крові і це на центральному майдані, де відбувалися цікаві події. Я думаю, ми не знайдемо свідомового українця, який би не був разом з своїми родинами тут, чи на великому майдані”.

Опитування: “Я би не знаю, що їм зробила. Хоча я вже старша жінка, але я сьогодні приїхала на той майдан, бо не можудивитися на ту несправедливість”.

Аби висловити свою позицію, в Київ поїхало чимало тернополян та мешканців області. До них приєдналися патріотичні молодіжні організації.

Іван Ковалик, голова  Молодіжного Націоналістичного Конгресу в Тернополі: “Наші тернопільські хлопці, їх дуже багато, які поїхали зараз там командують самообороною. Вони озброєні таким скажімо самозахистом. Вони обмотали собі руки, щоб не були відчутні сильні удари кийків беркуту. В них є рації, в них є всі необхідні засоби для того, щоб забезпечити хоча б безпеку тих мирних людей, які не можуть себе захистити від свавілля беркутівців.”

В соціальних мережах сьогодні активно поширювали інформацію про наступ на Західну Україну беркуту. Провокацій станом на 16 годину на Тернопільському народному віче не було.

Олег, учасник Тернопільського народного віче: “Є  дуже багато людей, які стверджували, що сьогодні в Тернопіль приїде беркут і всіх нас розжене, залякували досить сильно. Були різні телефонні дзвінки до різних людей, до активістів, яких попереджали, якщо їм дороге їх житття, то нехай краще цього не роблять. Але вони не розуміють, що нас сила, ми не одні стоїмо, нас багато людей”.