додому суспільство Тернополяни відновили табличку на місці колишньої криївки

Тернополяни відновили табличку на місці колишньої криївки

477

Їдучи дорогою до Чистилівського кар'єру тернополянин побачив таблицю, яка свідчила, що поблизу знаходиться криївка. Чоловіка вразило, що таблиця була розстріляна гумовими кулями.

Самої кам'яної глиби, яка на місці криївки, з дороги через бур'яни не було видно. Тоді активні тернополяни вирішили очистити територію, відновити таблицю, а сам камінь освятили до свята Покрови Пресвятої Богородиці.

Поблизу села Чистилів Тернопільського району у 1947-51 роках знаходилась криївка воїнів ОУН-УПА – про це свідчить напис на таблиці кам'яної глиби. За сотні років пам'ятка збереглась, проте доглядати та облагороджувати місце колишньої криївки не поспішали. Донедавна. Тернополянин Петро Задворняк виявив місце випадково, увагу привернула таблиця розстріляна гумовими кулями.

Петро Задворняк, тернополянин, член "Ротарі клубу" Тернополя: "Випадково, я  проїжджав і що мене зацепило – каменя не було видно, і була металічна табличка. І я звернув увагу, що вона була розстріляна. Я мисливець, і привернуло увагу і зацікавило, з чого тут стріляли. Думаю, може просто якась табличка, але ні, дивлюсь, що це не проста табличка і були постріли з гумових куль. 

Тоді, звернувшись за допомогою до інших членів громадської організації "Ротарі клуб Тернопіль", спільно вирішили табличку відновити, а територію колишньої криївки облагородити. Про те, що тут була криївка свідчить напис на  таблиці, однак ще кілька тижнів тому ось цього каменя з дороги видно не було. 

Покосили бур'яни, траву, підстригли кущі, відновили табличку, розповідає, президент "Ротарі клуб – Тернопіль" Ярослав Сесик. І це далеко не перша добра справа зроблена місцевими ротарійцями.

Ярослав Сесик, тернополянин, президент "Ротарі клубу" Тернополя: "Ми займаємось також благодійністю, допомогаємо хворим, підтримуємо школу-інтернат дітей хворих на ДЦП. З нашим молодіжним колективом "Ротаракт" організували для них і створили спортивний майданчик, для обласної дитячої лікарні передали медичне обладнання, передавали багатофункціональні ліжка для лікарні Тернополя та районів області".

До свята Покрови Пресвятої Богородиці територію колишньої криївки освятили, відправили панахиду. Священник Церкви Воздвиження Чесного Хреста розповідає, сьогодні про такі речі мало хто пам"ятає.

Отець Дмитро Лисак, священик Церкви Воздвиження Чесного Хреста Тернополя: "В сучасному часі молодь забуває про це,забувають про ті подвиги, які творили наші діди, прадіди для того, щоб ми могли вільно пересуватись по своїй землі, щоб над нами ніхто не панував, щоб ми ми мали свою державу".

Тепер сюди сміло можна привозити не лише тернопільських школярів, а й учнів з районів області, розповідаючи про героїчне минуле нашого краю. Саме це на перспективу планують робити активісти "Ротарі-клубу Тернопіль".